Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik Canon fényképezőgépet...

Melyik Canon fényképezőgépet vegyem meg?

Figyelt kérdés
Majd' három éven keresztül Nikon tükörreflexes fényképezőm volt, de idén kezdem a főiskolát és olyan szakra megyek, ahol hetente kell majd filmeznem ill. fotóznom, és a mostani gépem videofelvételek készítésére még pont nem alkalmas, le kell tehát cserélnem. Régóta vágyakozom egy Canon gépre, és most végre vehetek is egyet, de Nikonos lévén nem nagyon követtem figyelemmel, melyiket dícsérik és melyiket nem igazán. Úgy tervezem, hogy megpróbálok valahogyan külföldről rendelni hogy olcsóbban jöjjön ki... de megbízható oldalakat sem igazán ismerek. Tudnátok nekem ebben a két kérdésben esetleg valamilyen választ adni?
2012. aug. 6. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Sorjában:


Milyen Nikon cuccod van? A rendszerváltás sok pénz, a cuccaidat csak nyomott áron tudod eladni, az új Canon gépek pedig rohadt drágák, az objektívekről nem is beszélve.


Videózni (és egyébként is) jó Canon a 60D. Kihajtható kijelző, külön mikrofon bemenet, kikapcsolható AGC, hasonlók. Ár-érték arány bajnok.


Ha még profibb kell, akkor 7D, felette 5D mkII, de annak sötétben gyötrelem az AF rendszere.


Míg Nikon oldalon ott van neked a D5100, vagy még inkább a D7000, ami nagyon sok szempontból nagyon jó gép. Ha vannak Nikon objektíveid, inkább arra mozdulnék.


Én Canonos vagyok, de mostanában ránk jár a rúd. Minden profi cucc túl van árazva a tudásához képest, és abszolút értékben is jelentős minőségi hiányosságok vannak minden, nem első szériás dologban.


Ami pedig a külföldi rendelést illeti: most talán megéri. De ha megint visszamegy az Euró 290 köré, akkor nem jössz ki olcsóbban külföldi beszerzéssel, kivéve ha van ismerős, aki VÁM-mentesen be tudja hozni az USA-ból.

2012. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tudsz egy kicsit angolul, akkor pl Kínából rendelhetsz az ebay-on keresztül egy Canon 600D-t, de megkéred az eladót, hogy a csomagon tüntesse fel, hogy hibás...és akkor a vámnál a vámos bácsi meglátja, hogy húúú, ez hibás...akkor eladásra nem kerülhet sok, erre nem számolunk fel vámot...és ha kézhez kapod a csomagot, lehet, hogy "csak" 150 magyar forintot kell kicsengetned...mondjuk 200 helyett. Egész jó ár/érték aránnyal rendelkezik, alap objektív (18-55 IS II) esetén. Ahogy az előző is mondta, hogy kihajtható a kijelzője, és minden égi jóval meg van áldva. Viszont a Canon tükrös gépei nagyon jók (1100D felett) filmrögzítésre is. Igaz, a márka váltás fájó dolog a pénztárcának, de pl a Cannonnál sok minden kompatibilis sok mindennel. Így egy pár év múlva levő újítás kompatibilis lesz a te gépeddel.

Én azért szeretem a Canont, mert mindent a menübe pakolnak, ellenben a Nikonnal, aki mindent kipakol gombokba...és akkor igazodj el...Tény, a Nikon drágább, de annyival többet is tud... már ahol...mert a Nikon és a Canon nem egy kategória.

2012. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!