Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezni szeretnék, hogyan...

Fényképezni szeretnék, hogyan álljak neki? (lent. )

Figyelt kérdés

Telefonnal kezdtem el fényképezgetni, és a képeim "állítólag" nagyon jól sikerülnek. (párat megmutatok, de előbb leírom.) De a telefonnal való fényképezés minőségileg, és egyéb okok miatt nem olyan jó..mármint nekem, komolyabban szeretném űzni ezt a műfajt :)


Kérdésem az lenne, hogy milyen fényképezőt vegyek, ami olcsó, de nagyon jó képeket lehet vele készíteni?


itt van pár képem:


[link]


[link]


[link]


Vélemény? :)


17/F



2012. aug. 7. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen árkategóriára gondoltál?
2012. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olcsó fényképezőgép képe nem lesz jobb mint a telefoné.
2012. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kb. 100.000 ft..

bár még nincs meg a keret, de a nyári munkámból talán kitelik :)

2012. aug. 7. 22:12
 4/12 anonim válasza:
Az olcsó gépek közül is a legjobbat kellene megvenni és melyik a legjobb azt csak a gyakorlat fogja eldönteni.DSLR gépet ajánlok mert azzal lehet makrózni az az közeli képeket csinálni és lehet a messzelevő témát közelrehozni az az zummolni.Ezek a gépek ,,Bridge"gépek átmenet a kisgép és a tükörreflekszes gépek között.Kellő mélység élességgel rendelkeznek a tájfotóhoz pedig ez ajánlatos,továbbá kell a gépen állvány menetnek lennie és ennek a helynek az optikai tengely közepén kell,hogy legyen mert a panorámakép készítésnél ez fontos.Kell manuális állítási lehetőség mert az az igazi kép mikor a készítésében részt veszel nem pedig csak a gombot nyomkodod.Tömören ennyi ja igen és egy fotóállvány kell.Mivel különböző magasságúak olyat kellene venni ami a Te magasságodhoz jó,ha felteszed rá a gépet ne keljen hajolgatnod ha belenézel a keresőbe.Mert ugye mondanom se kell,hogy a keresőben állítom be a fotózandó témát nem pedig az LCD nézegetem mert ugye ez nem TV.Hát szóval röviden ennyi a szempontokról most akkor jöhetnek a gépek.Szóval én a nikont nem ajánlom mert teljes automata De az árkategóriád szerint a Finepix S 4400 59ezer Ft.megfelel a kritériumoknak.Ha nincs rajta állványmenet akkor ejtve ezt vásárláskor meg kellene nézni mert nem találtam rá utalást mikor néztem a paramétereket.Másik Finepix SL 240 ez 65ezerFt.a Finepix SL280 73ezerFt.Van még egy Finepix a SL260 ez is 73ezerFt.De igazából mit ajánlhatok az a Panasonic DMC FZ-48 ennek az ára 81ezer Ft.A gépet ismerem a kritériumoknak szintén megfelel és igen megbízható bridge gép merem ajánlani.Az idáig leírt gépekkel elkövethetsz minden ami a tájfotózáshoz kell.A panoráma képek illesztését meg jobb a számítógépen intézni.Igaz én kaptam a gépemhez egy CD-t az is Panasonic és azon van egy panoráma program azt használom és szinte pixelre illeszt annyira jó.Hát ennyit a tájképekről meg a gépekről,a többit legközelebb ha igényt tartasz rá és lesz kérdésed.Szép képeket majdan.Ui.ezt a szöveget egy korábbi helyről másoltam le és alakítottam át mert már ajánlásként elküldtem egy másik leendő fotóstársnak és nem akartam annyit keresgélni a netten mégegyszer.
2012. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

DSLR gépet még nem akarok venni, az kicsit sok lenne, de ezek a Bridge-k bejönnek, árban is jók, de mivel kevés a tapasztalatom, rátok hagyatkozom :)

Köszi a segítséget!

A kérdésem még az lenne, hogy használtan megéri venni gépet?

Mert ha éppen nem futná a nyári melópénzbõl..:/

2012. aug. 7. 22:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Használtat nem szabad venni műszaki dolgokból én megjártam ezt az utat te ne tedd!!!Inkább egy hónappal később vedd meg de használtat semmiképp az újnál van garancia ez nagy előny!
2012. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nos akkor a legjobb ha te töröd be a fényképezőgépet még ha vadi új a gép akkor is van rizikó,hogy jó e a masina ha gond van vele,viheted a szervízbe.Képteld bele magad ha megveszel egy használt gépet és az esetleges garancia idő alatt mely álltalában fél év szokott lenni,utánna meghibásodik és a javítás meg nemkevés összeg majdnem horror.A ,,Bridge"gépek meg most már mindegyik televannak elektromos kütyükkel az egész gép elektromos kütyü.Az én javaslatom lehetőleg új legyen a masina.Olyan gépet válassz amely magyar menüvel rendelkezik,mert van olyan gép melyiknek nincs magyar menüje.Gondolj bele kb.100ezer foritot szánnál rá a vételre ás 50valahány ezer forintér kapsz egy vadi újjat.persze attól függ melyik gépet válsztod.
2012. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, használtat ne :)

Hát, egyet kinéztem, de most telefonról vagyok már, és elfelejtettem a nevét..de azt hiszem Fujifilm volt, olyan 40ezer körül.

2012. aug. 7. 23:31
 9/12 anonim válasza:
Szeretnék segíteni de olyan géphez szeretnélek hozzá segíteni mely rendelkezik manuális,kézi beállítási lehetőséggel.Ha megtudod fogadni a tanácsom és hiszel egy öreg fotósnak akkor olyangépet veszel mely rendelkezik ezzel az állítási menüvel.Ettől fotó a fotó melyben aktívan résztveszel nem pedig a gombot nyomogatod.Rendesen beleveselkedtem a kínálatba,de csak azokat a gépeket találtam vélményem szerint megfelelőnek melyeket leírtam.Mert ebben a fényképezőgép kategóriában és ezért a pénzért lehet olyan gépeket kapni melyeken van manuális állítási lehetőség.Majd ha fényképezel és majd állítani fogod a zársebességet vagy a rekeszt és aszerint fog változni a felvétel, ahogy állítottad,akkor fogod igazán megszeretni a fotózást mert akkor leszel igazán aktív részese a pillanatnak mit megörökítettél.
2012. aug. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Mindjárt keresgélek is...privátban zavarhatlak majd? :D

2012. aug. 8. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!