Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy bogár az újonnan vett...

Jakcsi kérdése:

Van egy bogár az újonnan vett ledes monitoromban. Hogy szabadulhatnék meg tőle?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy bárkinek is volt-e már ilyen problémája de nekem ott rohangál egy kis hangyafasznyi bogár a kijelzőmön és nagyon idegesít a kis szemét.

2012. aug. 19. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem él örökké, hacsaknem ő a hegylakó :-), másrészt az ilyen kis bogarakat a szúnyogokkal együtt ki szokta nyírni az elektromos szúnyogirtó (a raid lapkás legalábbis igen, de még a legyet is). Becsukod az ajtót a szobában, bedugod az irtót, esetleg a közelébe teszed a monitort, aztán sztem 1 óra és annyi neki (be kell töltse a szobát a szer, de ez a szoba méretétől is függ).
2012. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Arra nincs valami tipped, hogy hol mehetett be?

Leragasztottam körbe az illesztéseket szigszalaggal meg a vga csatlakozót amit nem használok meg volt ott még 1 kis lyuk azt is leragasztottam faszán, csak attól tartok, hogy szemből ment be mert ugye a fényre jönnek a kis genyák.

És ha szemből ment be akkor az elég nagy gáz, mert vagy leragasztom körbe a kijelzőt vagy elviselem, hogy bogarak rohangálnak rajta.

2012. aug. 19. 17:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Vszeg a szellőző nyílásokon, mert sztem az is van a monitorodon, de azt nem tanácsolom, hogy leragaszd. Esetleg koncentrálhatnál a bogarak szobába való bejutási helyére, és inkább megelőzni kellene a problémát. Vagy, ha teheted, kapcsold fel a lámpát (energiatakarékos és kisebb teljesítményű izzóval), és akkor nem az lesz a vonzó meg egyetlen fényforrás a számukra.

Bár megvallom őszintén, az én lcdmbe még egy bogár sem mászkált. :-)

2012. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem csak véletlen hogy belekerült az a bogár és felesleges miatta aggódni, mert kicsi az esélye hogy még egy belemászik. Nálam a laptopba ment egyszer egy hajszál, de azóta semmi.
2012. aug. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem több lehetőség van.


1. vidd vissza, hogy nem fizetted ki a gépészt benne, felárat nem kérnek-e esetleg érte?


2. akkor vidd vissza, ha már nem mászik a bogár, hogy cseréljék ki, mert megdöglött a gépész.


3. Vidd vissza, hogy költöztessék ki az albérlőt mert Te lakatlanul kérted.


Bocs a viccért. :-) ..de ha tényleg zavar, akkor vissza lehet vinni, esetleg szervizbe, hogy van benne valami zavaró idegen dolog és ki kellene tisztítani garanciálisan. Ennyi idő alatt még nem szennyeződhetne, ha jól rakták össze.

2012. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia nekem is belemászott egy pici bogár a monitoromba ami ugyanúgy led csak nem új de viszont az a probléma hogyha meghal a bogár akkor meg olt marad örökké és azt valahogy ki kell venni
2016. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jajj nehogy bántsd, ő a gépész!

Azt a gyárban tették bele. Hosszú éveken keresztül oktatták, ha valami kezelni való van a monitoron, akkor az ő feladata a garanciális javítás, belső igazítás jusztírozás. Nem mondták a boltban, hogy mit kell adni a gépésznek, hogy sokáig tudja felügylni belülről a gépet, azaz tartson a garancia rá? Ha elpusztul akkor véget ér a gari is mert meghalt benne a gépész.. :)

2016. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na de, hogy komolyat is írjak,itt egy cikk ami erről szól: [link]

Azzal lehet reklamálni a szervizben, hogy gyártáskor nem tömítették a réseket és így állat "hangyafarm" kezd kialakulni belül, ezért reklamálsz, mert gyártáskor helyet hagytak belemászni. Ha azzal jönnek, hogy ez mindegyiknél így van, az már széria hibát jelent amit sorban mind cserélniük kell! Legalább is a cikk alapján. :)

2016. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nekem nagyon tetszett:


"A fórumban a felhasználók vagy viccelődtek: egyikük azt javasolta, talán adjon nevet a bogárnak, másikuk közölte: "ezek egyre többen lesznek, meglátod, nemsokára tízezrével hemzsegnek majd a képernyőn."" :)


Szóval nyugi, ez még csak a felderítő.

A többiek ezután jönnek és szaporodni fognak, csak készírts ode ennivalót is, hogy abból maradandó kicsi ragacsos pöttyöket tudjanak a képernyőre rakni. :)


Különben nyugi, van aki kutyát tart és van aki macskát vagy tengeri malacot. Más meg kicsi bogarat valami üveglap mögött terráriumban. Annak az az előnye, az legalább nem sokat eszik és mindig szem előtt van és szórakoztat, gyönyörködtet, micsoda különleges a világ! :)

2016. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!