Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért forrósodik fel a laptopo...

Miért forrósodik fel a laptopom alja?

Figyelt kérdés
kb. 4 éve van laptopom. az első 2 évben mindig szervízbe volt, mert állandóan elromlott, mert valami gyári hibás cucc volt benne. (nem értek a gépekhez, bocsának a kifejezésekért.) 2 éve azonban tökéletesen működik, nincs vele semmi baj. De az utóbbi fél évben azt vettem észre, hogy az oldalára kell fordítanom, hogy ne forrósodjon be, de ha már megtörtént akkor fújni kell és addig nem is működik, amíg le nem hűlik. MSi a márkája. Garancia már nincs rajta. Mondták sokan, hogy vegyek usb-s hűtőt, de úgy gondolom, hogy ha más laptop is tud nélküle működni, akkor ez miért nem? Ágyba használom legtöbbet. Lehet hogy az a baj, hogy nem szoktam kihúzni a konnektorból kikapcsolt állapotba? Egy ilyen szerelésért mennyit kell fizetni a PC boltba? Köszi előre is

2012. aug. 20. 10:44
1 2
 1/15 anonim válasza:

Szia!

Bár segíteni nem tudok, nekem is ez a bajom, bár nem saját a laptop. Nekem is tűz forró lesz az alja, inkább bal oldalon, és ha nem fújom, vagy szellőztetem, egyszerűen kikapcsol, nálam főleg játék közben fordul elő.

2012. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

2 év sok idő egy laptop életében.Főleg, ha ebben a két évben egyszer sem volt takarítva.A hűtőbordát eltömi a vattaszerűvé összeállt por és szösz, amitől a gép nem tudja lefújni a forró levegőt a hővezető csőről, ami elvinné a hőt a processzorról és esetleg a videokártyáról.A másik ami miatt bajos lehet, ha hőpaszta a 2 év alatt nem volt cserélve.Ez a processzor és a hővezető cső között egy fogkrém állagú krém, ami elősegíti a hő elvezetését és átadását, viszont ha kiszikkad, akkor nem vezető lesz belőle, hanem szigetelő, és többet árt, mint használna.Vagy épp mindkettő egyszerre áll fenn.Ekkor a gép csak addig működik, amíg a processzor el nem éri azt a maximális üzemi hőmérsékletet, amin még biztoságosan tud üzemelni.Efölött, a problémák és gondok megelőzése végett automatikusan kikapcsol és addig nem lehet újra beüzemelni, amíg le nem hűl egy biztonságos hőmérsékletre.


Megoldás: szedd/szedjétek/szedesd szét valakivel, takarítsátok ki a gépet, és cseréljetek hőpasztát.


Így tudod leellenőrizni, ha ez a baj: a hűtő elé rakod a tenyered 1-2 percenként, és azt veszed észre, hogy egyre forróbb levegőt fúj ki, mielőtt kikapcsolna.Ezt egy asztalon próbáld ki, ne az ágyadon.


Az nem baj, ha nem húzod ki a tápot kikapcsolt állapotban, hisz ha nem működik, nincs is áramfelvétel.


Az lehet még a gond, ha ágyban használod, hogy ha ráteszed a takaróra, vagy akármire, elzáródhat a meleg levegő és a hő távozásának útja, vagy épp minimálisra redukálódhat, ettől, ugyancsak túlmelegszik a processzor.

2012. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A laptopokat használati körülményektől függően 1/2-1 évente belül takarítani kell, már ami a processzor hűtését illeti.

Tele van porral, kosszal, mocsokkal, még ha teljes fordulatú és légszállítású a ventillátor akkor is, de hidd el, nem az már....,

2012. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az a baj leginkább, hogy 4 év alatt legalább 2 maréknyi szemét (porcica, finompor stb) került már bele, és nem hűt olyan hatékonyan.


Eltúlzott példa: A klíma hogyan hűt szerinted jobban? Ha akadálytalan az áthaladása a levegőnek, vagy ha letakarod pokróccal? Ugye az előbbi :)


Én a régi gépem 2-3 havonta szétkaptam, és mindig volt benne 1-1- nagyobb adag por. Elképzelem a te gépedben mi lehet o_O

Ráadásul ha az ágyban használod, akkor szinte biztos, hogy a combod letakarja a szellőzőnyílásait vagy ha még rosszabb, a paplanra takaróra párnára rakod, akkor teljesen elzársz minden légellátási lehetőséget tőle...


Elsőként vidd el egy szakihoz, aki kipucolja rendesen belül. ÉS utána igen vegyél egy hűtőpadot, vagy minimum ha nem aszalon használod egy deszkát tegyél alá. (Pl egy nagyobb vágódeszkát, ha előtte nem pacalt pucoltak rajta :))

De én is vennék egy hűtőpadot, én is használom, nagyságrendekkel kisebb a hőmérséklete még a 40 fok körüli melegekben is.

De neked első egy teljes belső pucolás legyen.

2012. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok. És ilyen szándékkal elvihetem a PC boltba, hogy takarítsák ki? Én nem merem szétszedni, aztán összerakni még úgyse. Ezért mennyit szoktak kérni a pcben?
2012. aug. 20. 11:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Bolttól függ. Én laptoposhoz vinném a helyedben, de ha kisvárosban vagy kisváros közelében laksz megpróbálhatsz egy PC boltot is. Az esetek nagy százalékában (főleg egy 4 éves gépet) annyira nem kell szétkapni egy rendes takarításhoz.

Az új gépeket annál inkább... :S

2012. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes, szétszedni, de ha nem bízol magadban, vagy nincs egy hozzá értő családbarát, akkor nyugodtan elviheted egy laptop, vagy pc szervizeshez, kitakarítják.Persze nem ingyen.Hjajj, ha maszekban én is tudnék ezzel pénzt keresni... :D


Itt írta valaki, hogy 2-3 havonta takarítja, előtte írták, hogy fél, egy évente mindenképp el kell vinni nagy generálozni, stb.Én két-három havonta csak kifújom itthon a gépem, fél évente teljesen miszlikbe szedem, és kitakarítom, évente új pasztát is kap.


A másik nagy gond, ha nincs alátámasztva az ágyban a laptopod, és esetleg alulról szívja a levegőt úgy, hogy pl. legyed órára leteszed a lepedőre, vagy párnára; felszív bőrdarabkákat, szöszöket, hajszálakat az általános por mellett.


A laptopod hűtőventilátora és a hűtőborda között meg valószínűleg már vastagon ül a por, ami lepedőt képezett rajta, vagy esetleg már be is "kövült" a lamellák közé.Két év a rengeteg, egy laptopban minden össze van sűrítve, minden főbb alkatrész egymás hegyén-hátán, nem szellőzik olyan jól, mint egy asztali pc, hogy elég legyen 2-2,5 évente ránézni.

2012. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Nem értem miért mondja mindenki hogy túl sok egy laptopnak 2 év...az enyém idén lesz 3 éves és fennállt ugyanez a probléma.

El kell vinni kitakaríttatni, ami nem olcsó (nálunk 5000 Ft-ért csinálták meg) és venni kell alá egy hűtőlapot, de minimum egy deszkát, mert az ágyról mindent beszív

2012. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért mondja mindenki hogy túl sok egy laptopnak 2 év..."


Azért, mert sok... Optimálisan a szobádat sem 2 évente takarítod ki, ellenben a heti takarítás és a 2 év utáni takarítás után is ugyanolyan jól néz ki a szoba...


2 évig az optimálisnál magasabb hőmérsékleten üzemelnek az alkatrészei alacsonyabb hűtést kap a kelleténél, gyorsabban elhasználódik hamarabb tönkremennek az alkatrészei mintha rendszeresen takarítva lenne.

2012. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ozsairam válasza:

Kedves Mindenki!

Án kipucoltam a laptopomat és induláskor semmi gond, de ha megnyitom a commandert, vagy a firefoxot, majd böngészek, mindjárt ezerrel kezd forogni a hőtő és felforrósodik a gép bal oldala. Le kell állítanom, mert nem akarom, hogy tönkremenjen a melegtől. Én kémprogram háttérbrn futására gyanakszom, de nem tudom, hogy helyes úton járok-e? A folyamatok ablakban nem találok kritikusan nagy program futást. Mi lehet a gond?

Üdv: Maria

2016. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!