Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A számítógépemet megfertőzte...

A számítógépemet megfertőzte valami fura vírus. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Már raktam 3x új windowst de mindíg visszajön. A processzorom magától felszökik tőle 70% meg 100%-ra. Ha egyáltalán nem csinálok semmit, nem vagyok a gépnél csak úgy terheli a procim. Na meg nagyon lassítja ugye a gépemet.

Szerintem ez valami java-s valami lesz, mivel mikor Eset Smart Security 5-el teszteltem a gépem a procimat nagyon terhelte valami, akkor valami java-s vírusokat talált. Azokat töröltem is az antivirussal. Semmi változás és tovább folytatta. Raktam új Windowst, majd egy ideig jó volt, de aztán megint elkezdte. Most harmadjára is új Windowst tettem de ahogy látom megint kezd jelentkezni. Ötletek? Mellesleg eddig nem formatáltam az egész hddt csak a Windowst. Próbáljam meg úgy hogy az egész gépet törlöm? Vagy muszáj szervízbe vinni?



2012. aug. 24. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt elviszed szervízbe mindenképp próbáldmeg törölni az egész hddt a fontosabb adatokat kiirod dvd-re vagy valami ilyesmire formázod az egészet és ujra vissza rakod ré azokat amiket leszedtél ha ezután se jó akkor szervíz ott gondolom lefuttatnak rajta egy nagyon erős vírus irtót és akkor 100% hogy jó lesz. De nem tudom hogy mennyibe kerülne ez.
2012. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ha baj lesz akkor minden képpen elviszem. Köszönöm.
2012. aug. 24. 12:01
 3/6 Karesz6969 ***** válasza:

A leírásod alapján több vírusod is lehet, közte egy boot vírussal amit a formázás nem távolít el csak akkor ha boot alol formázol.


Magyarul írnod kell (de ne azon a gépen!!) egy cd-t amin pl. egy Panda bootvírus eltávolító szoftver van, azzal is indul vagyis cd-ről indítod a gépet (BIOS-ba átállítod a boot sorrendet) ez leszedi majd újraindítja a géped és megnézed. Ha ez után is magas a procihasználatod, telepítsd újra de a net ne legyen rádugva.


Ha felment az oprendszer azonnal tegyél fel egy JÓ vírusfigyelő-irtó szoftvert, nekem VIPRE van fent már több mint másfél éve azóta semmi gondom sincs.

Ha feltetted frissítsd(net rádugva már) a vírusadatbázist és csak ezután húzd rá a drivereket azokból is a legfrissebbeket.


Ha ezt végigcsinálod megspórolod a szervizt, mert ott is kb. ezt csinálnák de nem ingyen!

2012. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz. Hasznos a válaszod meg a zöld ikon.
2012. aug. 24. 16:36
 5/6 Karesz6969 ***** válasza:
Nincs mit:-)
2012. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha értesz kicsit a géphez felesleges szervizbe vinned,mert ott sem csinálnak vele különösebbet.

De ha jól bevírusoltál és újra kell raknod a géped,

mindenképpen csináljál telepítés előtt mélyformázást.

Mivel síma telepítésnél a vírus újrafertőzhet,és teszi is.

Ha formázol akkor minden törlődik és tiszta lappal indulsz.(és ez a tuti)

Ha simán telepítesz akkor megmaradnak a régi fájljaid,és vele együtt az elbújt vírusod is és amikor elindulsz az új telepítéssel az aktiválja magát és újrafertőz.

Javasolnám még neked azt is hogy ha volt fertőzésed, akkor a visszaállítási pontokat is feltétlen töröld azonnal.Mert onnan is tud fertőződni a géped mivel a vírust is menti a visszaállítási pont létrehozásakor a gép.

2012. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!