Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » CD-s magnó felpörgeti a CD-t,...

CD-s magnó felpörgeti a CD-t, utána miért írja ki, hogy -- nincs lemez?

Figyelt kérdés
Sony CFD-6. Nem egy mai darab, de sose volt vele gond. Habár évek óta csak a rádióként volt használva. De most meg szerettem volna hallgatni egy CD-t, felpörgeti, aztán jön a jel, hogy nincs lemez.

2012. szept. 7. 09:37
 1/7 Antimod ***** válasza:
A nincs lemezt szerintem az üres lemezeknél is kiírja. Felpörgetni meg azért pörgeti fel, mert keresi, hogy van-e rajta valami. (Ha pedig nem talál semmit, alighanem hibás az olvasófej vagy az értelmező egység.)
2012. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eredeti (bolti, műsoros) CD-t szerettem volna meghallgatni. Kipróbáltam másik eredeti CD-vel, azzal se működött.
2012. szept. 7. 13:33
 3/7 Antimod ***** válasza:
Lehet, hogy egy olvasófej-tisztítás még segít a dolgon (azt mondod, évekig nem olvasott CD-t). Puha, száraz ronggyal óvatosan töröld le a "szenzort", ha hozzáférsz (és nem pl. csak résnyire nyílik ki, vagy tálcás).
2012. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint mire gondolsz? A Lézer-lencsére? Ahhoz hozzá lehet férni, mechanikusan felfelé nyíló CD-ajtója van, ami kb 45°-os szögig nyílik.
2012. szept. 7. 14:10
 5/7 Antimod ***** válasza:
Igen, egy próbát megér, hátha csak poros.
2012. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig válaszokat/tanácsokat, megpróbálom majd, hátha. Azon gondolkoztam, megvan a könyve valahol, előkeresem, szokott olyan lenni az ilyenekben, hogy Teendők hiba esetén vagy valami ilyesmi, hátha ír valamit. Na majd meglátom mi alakul, aztán majd megírom. Köszi. Hello
2012. szept. 7. 23:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy pamut rongyra öntöttem pár csepp CLIN-t azzal töröltem le a lézerolvasó lencsét. Utána azonnal működött! Habár rá van írva, hogy NEVER TOUCH THE LENS de ebben az esetben már csak ez segített. Most már minden rendben.
2012. okt. 27. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!