Technika LCD TV 21,6"-os készülékhez keresek távirányítót!? Segítség!

Figyelt kérdés
Az eredeti karrierjét sajnos sikerült derékba törnöm és így az esti tv-zések kicsit kellemetlenné váltak. Szeretnék segítséget kérni egy másik, megfelelő távirányítót megtalálásához. Segítségeteket előre is köszönöm!

2012. szept. 22. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik univerzálissal mennie kellene. Elvégre azok ezért univerzálisak :)
2012. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a távirányító maradványain, hogy nincs-e valamilyen típus azonosító. Ha ez megvan, akkor irány a következő oldal: [link] (bár itt Technika márka külön nincs). Vagy menj be a Tescoba (ha jól tudom, akkor a Tesco saját márkája) és kérdezd meg, hogy mit tudnak ajánlani erre az esetre.
2012. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

A helyzet az, hogy jó pár ezer forint elment már univerzális távirányítókra, annak reményében, hogy lesz benne Technika márkához kód, de egyik esetben sem rejtett bele a gyártó ilyen számokat.

A Tesco-ról pedig csak ennyit...

Elsétáltam a "baleset" utáni napon a helyi áruházba, ahol utána jártam az esetnek. Egy a műszaki osztályon dolgozó, ránézésre értett is a kütyükhöz (szóval nem csak kirakták, hogy bájologjon) azt mondta, hogy a Tesco a saját márkájához külön nem gyárt/at pót távirányítót ezekhez az LCD tv-khez. Azt is hozzá tűzte halkan, hogy az osztályon dolgozóknak erre a problémára egy komolyabb nevű, és árfekvésű távkapcsolót kell ajánlaniuk a vásárlóknak, közben mutatva egy 8499.- -os készülékre. Hozzá fűzte még azt is, hogy ez sem jó, ne vegyem meg!

Pár héttel később a reklámanyagukban hirdetésre került a Technika márkájú univerzális távirányító, rögtön le is csaptam a lehetőségre... Kár volt. Gondoltam, hogy a Technika legalább a saját márkájú készülékeihez ír ki kódot. Sajnos nem így történt, minden kis nyavalyás márkához volt írva kód, de a sajátjukhoz nulla. Szóval...

A linkhez... sajnos a távirányítón semmi azonosító nincs még a márkája sincs feltüntetve rajta.

Így áll a helyzet, marad a pattogós tv-zés...

Köszönöm szépen!

2012. szept. 23. 08:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs is kód, automatikus kereséssel esetleg meg lehet találni a szükséges kódot, vagy ami hasonló.
2012. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos próbálkoztam azzal is. Két lehetőséget írtak a többi kütyü használati útmutatói. Az asztali verzió, vagy a kézi verziót... Az asztali verziót kipróbálva valahogy 2 napig türelmesen vártam és közben mosolyogtam rajt, ahogy villog a kis piros led. Megelégeltem, megnéztem a kézi nyomkodós lehetőséget. Úgy néztem ki, mint Liszt Ferenc, aki nagyon nyomkodja a billentyűket. (barátnőm állítása szerint) Mondanom sem kell, hogy ez sem vált be. Kidobom a tv-t veszek másikat, távirányító megoldva és nem okoz problémát. Más lehetőséget már nem látok...
2012. szept. 23. 09:09
 6/10 anonim ***** válasza:
A régi távirányító mennyire tört össze? Ha az elektronika nem sérült, akkor vannak olyan univerzális távirányítók, amik taníthatóak. A régi távirányító infra jelét rá kell irányítani a megfelelő helyre és onnantól tudni fogja. Ha nem üzemképes, akkor nézz körül a különböző aukciós oldalakon, talán találsz eladó példányt (például valakinek eltört a kijelzője, stb.). A tévét semmi esetre se dobd ki.
2012. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendesen kinyírtam. Ráléptem, 98kg-os súlyommal, Gondolgató, mi maradt meg :) Egy ismerősöm tanult elektronikát, neki akkor pont kapóra jött javítás gyakorlásra, de nem sikerült neki sajnos. Megpróbálta összerakni a panel eltört részeit, de nem járt sikerrel...
2012. szept. 23. 09:40
 8/10 Wyctor350cm3 válasza:
Küldtem neked Pivát üzit! sztem megoldás lehet a gondodra ;)
2012. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wyctor350cm3 válasza:
2012. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megoldás. Univerzális távnál ne technika hanem vestel kódot keress mivel olyan panellel szerelik őket.;)
2014. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!