Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Számitogép táp folyamatosan...

Pmisi94 kérdése:

Számitogép táp folyamatosan használja azt az energia menyiséget amenyi rá van irva?

Figyelt kérdés
pl: van nekem egy 420wattos tápom a gépbe ezt folyamatosan használja el felle az áramot vagy csak ha nagyobb dolgokat inditok el a gépen?

2012. szept. 26. 18:41
 1/5 Karesz6969 ***** válasza:
A tápod maximális terhelhetősége a 420W elvileg...mert nem írod milyen táp, de gyanítom nem valós teljesítmény a ráírt...így kb. átlagosan olyan 250W-tal számolhatsz ha erre voltál kíváncsi.
2012. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem és ha pl veszek bele egy 230wattos tápot az folyamatosan használja aztat vagy az is gyegében müködne?
2012. szept. 26. 18:49
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:

Figyi!


Mit szeretnél megtudni?

Nehogy lecseréld a tápot egy még gagyibbra:-)))


Bár milyen tápot használsz sosem a ráírt adat szerinti fogyasztásod lesz, ha csak nem 24 órában futtatsz egy kemény grafikás játékot full hangerővel, kormánnyal meg internet-kapcsolattal stb.


Viszont ha takarékossági - vagy egyéb - okokból kisebbre cseréled a gépben a tápodat nem biztos, hogy bírni fogja szuflával....szóval mit szeretnél megtudni?

2012. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tápra a maximum leadható teljesítmény van ráírva, amit vagy felvesz a rendszer, vagy nem (agy csak néha, csúcskapacitáson pörgetve). Attól még, hogy a régi táp nincs kihasználva, hiába veszel kisebbet, nem fog csökkenni a fogyasztás, viszont romolhat a rendszer megbízhatósága, ha a kis táp nem tudja kellően kiszolgálni a csúcsokat.
2012. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösszönöm a fellvilágositást mindent tökéletesen meg tudtam még egyszer kösszönöm
2012. szept. 26. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!