Lehet, hogy forrasztó ón hiánya miatt nem szólal meg a fejhallgatóm?

Figyelt kérdés

Rá akarok forrasztani egy mini stereo jacket a fejhallgatómra (a régi kontaktos lett). Előtte próbaként hozzáérintettem a blankolt szálakat a jack megfelelő részeihez, ahova forrasztanám, de nem szólalt meg semmi. (a jacket közben bedugtam egy lejátszóba, hogy jöjjön a jel)

Ha hozzáforrasztom, lehet, hogy mégis megszólal? Nem tűnik logikusnak...



2012. szept. 29. 14:35
 1/6 Karesz6969 ***** válasza:

..."Lehet, hogy forrasztó ón hiánya miatt"...


Nem. A forrasztó ón hiánya miatt ha hozzáérinted a jól megblankolt és sodort vezetéket, működnie kellene.


Három hibalehetőséget látok:


1. Nem jó helyre érinted, vagy csak 1 pólust használsz

2. A vezeték valamelyik ága szakadt.

3. Nem jól tisztítottad meg a vezetéket, ergo nincs érintkezés

2012. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a fejhallgatók egy jó része ún. Litze huzallal van szerelve. Onnan ismered fel, hogy a vezetékkel együtt nagyon vékony selyemszálak vannak tekerve. Ráadásul minden egyes szál lakkal le van szigetelve. Hogy forrasztható legyen, ahhoz ezt a zománcréteget el kell távolítani.


[link]


Itt egy leírás róla. Egyébként ha küldesz a vezetékvégéről normális képet, akkor megmondom hogy zománcos-e vagy nem :)

2012. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Karesz6969 ***** válasza:

2. jól mondja, ha zománsszigetelt azt nem tudod forrasztani.


Nekem van egy másik módszerem ez pedig a Kalmopyrin.

Rá teszed a zománcos huzalt a tablettára és a pákát a tetejére és addig melegíted (sütöd) amíg a Kalmopyrin fel nem olvad, ekkor olyan szúrós szagú gáz keletkezik ami szinte lerobbantja még a 0.5mm-es vezetékekről is a lakkot.

2012. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fejhallgatóknál manapság használatos lakkszigetelést a pillanatpáka pár mp alatt lekapja. Ja, és ón is kell hozzá :)
2012. szept. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A zománc az stimmel, ráadásul a különböző színű szálak szigetelés nélkül futnak egymás mellett, amit eddig nem értettem, de így már világos :)


Hétvégéig nem lesz a kezemben páka, de akkor majd megpróbálom leszedni a zománc borítást valamelyik módszerrel...

2012. okt. 1. 10:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy pillanatra gyertyalángba tartottam a végeket: már van jel, csak a forrasztó ón hiányát kell pótolnom :)
2012. okt. 1. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!