Xbox 360 vagy Ps3?

Figyelt kérdés

Na szóval a probléma a következő ha jól tanulok márpedig jól fogok akkor anyuéktól karácsonyra kérhetek valami "nagyobb" dolgot azt szeretném tőletek kérdezni hogy szerintetek melyik a jobb gép???? (eddig ps2-őm volt)Igazából először ps3-at akartam azakkumlátoros kontroller megaz ingyenes internet (multiplayer) miatt de kósza hírekben hallottam, hogy a ps3-as internet is fizetős lesz meghogy az xboxnak is (lesznek vagy) vannak akkumlátoros kontrollerjei segíteni kéne mit válasszak amúgy most az xbox felé húz a szívem :d nem tudok döntésre jutni a válaszokat előre is köszönöm 15/f

u.i.: Gagyi tv-m van :P (ha ez számít :D)



2012. okt. 13. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Nekem az Xbox360-hoz tölthető Energizer akkuk vannak már 4éve(2400mA)nagyon jól bírják,töltővel együtt vettem és 2 pár aksival.

Xbox360Slim-nek hívják a legújabb verziót.

[link]


A PS3Slim pedig ennyibe kerül.

[link]


Az Xbox360 a 720p játékokat képes felskálázni 1080p-ben.

A felbontás manuálisan állítható kb 10 féle felbontásból választhatsz.

A PS3 mivel nem skáláz és mivel a játékok 90%-a 720p-ben jön ki csak ezt a felbontást képes visszaadni.A felbontás nem állítható mert automatikusan érzékeli a játék felbontását és abban jeleníti meg amivel a játék kijött( ez 720p).

Ezen a PS3 fórumon taglalják ezt a kérdést.

[link]


Az Xbox360-hoz jó áron megveheted a játékokat itt.

[link]


A PSN ingyenes(de cserében jó párszor fel is törték)a fórumon amit linkeltem erről is beszélnek.

Az Xbox Live fizetős évente 7490Ft ami havi 600Ft-ra jön ki van játék közbeni chat lehetőség(nem kell kilépni a játékból) ,Youtube,készül a Skype és az Internet Explorer.

[link]


Még az is szempont lehet hogy az Xbox360 kontrollere klasszisokat ráver a PS3 kontrollerére egy lövöldözős játéknál nagyon érezhető a különbség rendesen érzed hogy visszarúg a fegyver.A PS3 kontroller csak remeg a kezedben mint egy ázott kismacska.Sokan mondják nem a kontroller számít de ez hülyeség mert nem mindegy mennyi élmény jön át a játékból és mennyire érzi magát résztvevőnek a játékos.Szerintem az Xbox360 többet átenged a játékból jobban benne érzi magát az ember és még meg nem vettem a PS3-at ez a különbség nem jött le de most hogy mindkét konzol megvan bátran állíthatom hogy egy jó kontroller igen is fokozza a játék élményt.Az Xbox360 megvétele előtt nekem is PS2-m volt és nem bántam meg hogy váltottam.


Vagy dönthetnek még az Exclusive játékok is és az hogy az ismerősöknek milyen konzoljuk van ha együtt szeretnétek multizni.


Xbox360 Exclusive játékok.

[link]


PS3 Exclusive játékok.

[link]


Én az Xbox360 ajánlom az enyém lassan 5 éves lesz a PS3 nem rég vettem de csalódnom kellett benne grafikailag(a játékok 10%-a 1080p a többi 720p és full HD TV-n nagyon ki jön a különbség) is és a kontroller szempontjából,a játékok is drágábbak mint a Xbox360-ra.

2012. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm pont egy ilyen emberre volt szükségem nem értem mért nincs ilyenekből több :P Már bocsi a kifejezésért
2012. okt. 13. 20:33
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

#2


Szerencse, hogy nincs több ilyen ember, hatalmas hülyeségeket beszél.

Már máshol is találkoztam vele, onnan tudom, hogy csak ő beszél erről a felskálázós hülyeségről.

Az az egész bekezdés hülyeség, és nem az egyetlen amit írt.


Következő bekezdés szintén hülyeség. Persze igaz, hogy PSN-t a közelmúltban feltörték, de nem "jópárszor", hanem egyszer, amit nagyon jól lereagáltak, és többször valószínűleg nem is lesz ilyen. Régebben a Live-ot is feltörték, 2+ hétre le is állt, csak ez régebben volt, és még nem volt annyira elterjedt az xbox, ezért nem maradt meg a köztudatban.


Nem meglepő módon következő bekezdés szintén hülyeség, kontroller semmit sem számít (pontosabban számít, de mindkét konzolnak jó a joystick-ja, semmi különbség).


Menjünk is tovább a következő (természetesen értelmetlen) bekezdésre: wikipedia, mint forrás, ezzel mindent el is mondtam.

De egyébként az exkluzív játékok tényleg fontosak, talán a legfontosabbak, ez alapján kéne dönteni, csak ne Wikipedia-s linket nézz).


És jöhet az utolsó bekezdés, hogy #1 ne törje meg a sorozatot, szintén hülyeségeket írt.

Grafikailag csalódott a PS3-ba és panaszkodik, hogy csak a játékok 10%-a 1080p-s (ami igaz is, sőt, lehet kevesebb, de nem árt megemlíteni, hogy xbox-on feleennyi 1080p-s játék).



Na most, hogy tisztáztam a helyzetet, válaszolok a kérdésre. Ez alapján dönts:

1. Exkluzív játékok. Xbox-ra van Halo, Gears of War és Forza, elég rövid a lista, Xbox igazából csak egy Halo központ.

PS3-nak az exkluzív játékok a legnagyobb erőssége, Uncharted, God of War, Killzone, Gran Turismo 5, Infamous, Metal Gear Solid 4, Heavy Rain, LittleBigPlanet, és akkor ezek csak a közismert címek, azok közül sem az összes.

Tehát az egyértelmű, hogy az exkluzív játékok mennyiségre és minőségre a PS3-mat erősítik, de ha neked pont a Halo, Forza és Gears of War tetszik, akkor válaszd a boxot.


2. Multiplayer. PS3-on ingyenes (azt meg valószínűleg #1-hez hasonló okosoktól hallottad, hogy fizetős lesz, PSN soha sem lesz fizetős), Xbox-on fizetős.

Persze Xbox-ra sem drága, de a 0-nál akkor is drágább. Ha meg fizetni akarsz PSN-en is előfizethetsz egy fizetős szolgáltatásra (PS+), és rengeteg "ingyen" játékot kapsz.


3. Haveroknak mi van: jó haverokkal coop-ba játszani, ez is viszonylag fontos.


És akkor amivel nem kell foglalkozni:

- kontroller: ez csak azért probléma, mert xbox fanboyok folyton ezt hozzák fel xbox mellett, mert mást nem tudnak kitalálni, de ez döntetlen, mindkettőn jó a joystick

- grafika: felbontás, grafika, minden nagyjából ugyanúgy néz ki, de ha valamelyiken jobb, akkor PS3-on, nem xbox-on, legyen ez is döntetlen

- játékok ára: ugyanannyiba kerül egy játék mindkét konzolra


Így éjfél körül ennyi jut eszembe.

2012. okt. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Az exlúzívak miatt a PS3!
2012. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Nem árthat egy kicsit utána olvasgatni a feltöréses dolognak.


10-nél többször is feltörték már a PSN-t a google a barátod nézz utána.

2012. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

#5


Max próbálták, de a Live-ot is biztos folyton próbálják feltörni.

2012. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Na ennyit a Killzone-ról.

A Little Big Planet meg neked való játék elnézve a szintedet.

Az Uncharted2-ből eladtak világszerte 3.5 millió darabot ez marha nagy siker a kb:80 millió PS3 tulajból ennyien vették meg.

2012. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem próbálták hanem meg is tették.A nagy PSN leállásnál már az első nap tudta a Sony hogy mi történt miért csak 1 hét múlva adott tájékoztatást a játékosok felé nem az lett volna a fair ha azonnal megmondja a tutit?Ha gondolod megkeresem és belinkelem az összes incidenst a PSN kapcsán de nem fogja fényezni a PS3-at és a Sony-t a dolog.
2012. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 u.balázs ***** válasza:
8%

A ps3 védők általában csak fan-osok 1#nek teljesen igaza van a 2#es meg vegyen egy ásd el magad szettet...1.a boxon lehet kevesrbb exclusive game! De jobbak is! A ps3 konzolát dobd ki a kukába(kényelmetlenebb és a konzol sokat számít!!)a full hds tvn eléggé látszik a külömbség!! Ps3 homályos és kevesebb full hd.

Ps fanok csak annyival menőznek hogy blu ray(ja csak egy.hátrány van hogy jóval hamarabb tönkre megy.ps3 nak egy előnyevan az a ingyen.multi de szarabb ps3 homályoabb laggol.. Ennyit érsz a ps3 addal 2

2012. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Anonymus mindet felhackel amiben lát értelmet hogy feltörjék. És nem 10 x-er nem törték fel a PSN-t.

Live-ot is simán feltörhetik és szerintem meg is tették.

A ps3 500GB (a legújabb) is csak 63 ezer ne 80 ezer.

[link]


A ps3 exlúzívak miatt ps3.

A joy nem sokat számít szerintem a ps3-é sokkal jobb.

a PSN soha nem lesz fizetős,DE van a PSN+ ami évi 40 ingyen játék évi 13 ezer Ft-ért.

2012. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!