Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális fényképezőknél mi...

Digitális fényképezőknél mi az a RAW formátum és hogyan tudom előhívni belőle?

Figyelt kérdés
Canon 1100D gépem van. Hobbi célból használom, nem jártam fotósuliba, eddig csak régi, filmes gépet használtam fotózásra. Olvastam, hogy a RAW zajszűrés nélkül adja vissza a képet, de vannak hátrányai is. Minden, amit tudtok, az érdekelne róla! Köszi előre is!

2012. okt. 17. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. okt. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A RAW egy nyers fájl amit a RAW kezelőben kell végső formára jpegbe alakítani úgy hogy megnézed mi nem tetszik neked rajta és azokon módosítasz.Pld a fényesség élesség kontraszt szín beállításn állítasz a kép nézése közben és a végén ha jónak találod elmented.A RAW-on sokkal nagyobbat tudsz állítani romlás nélkül mintha jpegben fényképezted volna.
2012. okt. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előny:

Sokkal jobb szerkeszthetőség, részletgazdagabb és szebb kép utómunka után.


Hátrány:

A JPEG méretének vagy ötszöröse.

Spéci program kell hozzá (Lightroom, Capture One, Canon DPP), enélkül még csak ránézni sem lehet.


Általában RAW-ban szoktunk fotózni, és az utómunka után lekonvertált JPEG-eket osztjuk meg a közönséggel.

Egy JPEG és a hozzá tartozó RAW között szemmel nem látható a különbség, de egy szerkesztett RAW és egy szerkesztett JPEG között rengeteg eltérés lehet. Plusz a szerkesztési lépések a RAW-on bármikor visszavonhatóak.

2012. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!