Hogy érdemes használni a laptopot? akuval és közbe csatlakoztatva van az áramra? vagy aku nélkül simán a hálozatrol? melyik a kímélőbb?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aku nélkül. Akut csak töltésnél szabad hálózatra kötni
2012. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelt korábban a kérdés, és ezt találtam:

A laptopokat ma már egyre többen használják asztali gép helyett, és emiatt csak ritkán emelik fel az asztalról. Ebben az esetben szükséges az akku legalább egyszeri formázása kéthetente, vagy havonta. (Formázás alatt még mindig a kb. 5-10%-ig merítést, majd teljesen feltöltést értjük.) Amennyiben ezt betartod, akkor teljes nyugodtsággal használhatod a gépet hálózatról úgy, hogy közben benn van az akksi.....

Páran problémáznak az állandó úgynevezett csepptöltésen. Ez azt jelenti, hogy bizonyos gépek konnektorba dugva apró töltés "cseppekkel" folyamatosan bombázzák az akkumulátort. Érvelésük szerint ez nem tesz jót neki hosszú távon.


Egy egyszerű teszttel el tudod dönteni, hogy a te géped csinálja-e ezt.


1. Formázd az akksit.

2. Miután teljesen feltöltődött, húzd ki, és merítsd le 97%-os töltöttségűre. Ez pár percet vesz igénybe.

3. Ezekután dugd vissza a hálózatba.

4. Hagyd bekapcsolva, és bedugva a gépet 1 órán keresztül (nyugodtan használhatod közben).

5. Nézd meg, hogy feltöltődött-e az akksi 100%-osra.


Ha igen, akkor bizony a te notebookod folyamatosan csepptölti az akksit, amikor hálózatról használod. Ha nem, akkor a laptop érzékeli, hogy az akkumulátor majden teljesen fel van töltve, ezért "békén hagyja".


Előbbi esetben egyesek szerint aggódnod kell. Én személyszerint nem értek ezzel egyet, és az elmúlt 1,5 évben mindent elkövettem, hogy bizonyítsam az igazamat. :) (Eddig én állok nyerésre, mert az akksi még mindig úgy bírja, mint újkorában.)

Utóbbi esetben teljes nyugodtsággal használd a gépet hálózatról, és gondoskodj a havi minimum egy formázásról.

2012. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel megnyugtattam a lelki világom, és azóta is hálózatról használom a gépemet. Ami biztos, hogy ha akksival használod, nem kell aggódnod, hogy egy esetleges áramszünet stb. esetén elszáll a munkád, vagy a winfos a leállás miatt.
2012. okt. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!