Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha veszek egy blu-ray lejátszó...

Ha veszek egy blu-ray lejátszót, az mindenfajta írott (akár rossz minőségű) DVD lemezt képes szaggatás mentesen lejátszani?

Figyelt kérdés
Bízva abba, hogy komolyabb lézerfej van benne.
2012. okt. 30. 05:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Sz*rból azért nem fog várat építeni. Ha össze van kaarcolva a lemez, akkor gyakorlatilag az adat nincs ott, azt nem képes visszahozni. Olyan, mintha a videókazetta szalagjából kivágnál egy darabot.
2012. okt. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

DVD lemezt soha nem fog lejátszani ugyanis blue ray lejátszó blue ray lemezekhez való.

Olyan meg blue ray-ben nemigen fordul elő hogy rossz minőségű, sokkal komolyabb technológia mint a dvd tehát a hiba lehetősége is sokkal kisebb.

2012. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"DVD lemezt soha nem fog lejátszani ugyanis blue ray lejátszó blue ray lemezekhez való. "


A DVD lejátszó meg DVD lemezekhez való, mégis le tud játszani CD-t is. Hogy van ez akkor?


"Olyan meg blue ray-ben nemigen fordul elő hogy rossz minőségű, sokkal komolyabb technológia mint a dvd tehát a hiba lehetősége is sokkal kisebb."


De, van belőle kínai is...

2012. nov. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A blu-ray lejátszók azért nem alkalmasak dvd-hez mert egy teljesen más technológia.Más lézernyalábbal dolgozik, a lemez más technológiával készül.

A blu-ray nem a DVD alternatívájaként született hanem a kiváltására(megszüntetésére)-míg a CD a DVD egy alternatívája.

A technológiáról bővebben például a wikipédián olvashatsz itt nincs elég hely és idő a téma boncolgatására.

És félreérted nem a kínai lejátszókra mondtam hogy kevesebb a hibalehetőség hanem a lemezre.

Egyszóval mielőtt okosítanál és kifogásolnál nézz utána a témának!

2012. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Random Samsung BR lejátszó specifikációja:

[link]


"Lejátszás

3D Blu-ray elérhető

Blu-ray videó média kompatibilitás elérhető

DVD-Video / DVD ± R / DVD ± RW média kompatibilitás elérhető

Kompatibilis média: CD DA / CD-R / CD-RW "


Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.

2012. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A linkben egy olyan lejátszó szerepel ami dvd/bd kombó fejes, ezen modelleknél opcionális lehetőség mindkét média lejátszása.Több gyártmány is van ilyen nemcsak Samsung.

Ez nem alap bd lejátszó amit általában használnak tehát az alap eseten nem változtat így ez kevés a védőbeszédedhez.

2012. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ez nem alap bd lejátszó amit általában használnak tehát az alap eseten nem változtat így ez kevés a védőbeszédedhez."


Hol volt meghatározva a kérdésben, hogy alap lejátszóról van szó? De tessék, 20000Ft-os kategória. Van olcsóbban? Van alapabb? Kínai? Mert az papíron még többet is fog tudni.


[link]

[link]

[link]


Remélem nem túl spéciket választottam ki. Ezek voltak adott helyeken a legolcsóbbak... És még ezek is olyan bonyolultak, hogy lejátszanak DVD-t, sőt, még a kőkorszaki CD-t is. A VHS sajnos nem megy bele...

2012. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De van olyan,ami VHS-t is tud lejátszani,csak az kombi kivitelű!:)Nekem is ilyen van: [link] én nem Magyarországon vettem!:)
2012. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!