Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sztereó erősítő megerősítése?...

Sztereó erősítő megerősítése? Teljesítmény növelés?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy Sony ta-F210 sztereó erősítőm (ha jól tudom 2x40W)

Ebből szeretnék többet kihozni!

Szóval a teljesítmény növelés lenne a cél (de nem lenne gond ha a hangminőség is megmaradna ilyen jól)!


Milyen módon lehetne ennek a sztereó erősítőnek növelni a teljesítményét! Nem 1000W-okra gondolok hanem valós teljesítményben olyan 2x100-2x150W-ot jó lenne ha le tudna adni 8Ohmon!


Esetleg ha elvinném egy műszerészhez ő megtudná nekem ezt csinálni? (ha igen ezt milyen árban lehetne megvalósítani?)



2012. nov. 12. 00:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha 40W helyett kb 100-150W -ot akarsz akkor cserélj erősítőt ,mert kb az egész belsejét ki kéne cserélni!
2012. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2x40 wattra van méretezve:

- a táp transzformátora, nagyobb teljesítményhez nagyobb trafó kell

- a trafó után az egyenirányító hidat sem árt cserélni, a 40 watthoz képest a 150 watt majdnem négyszeres teljesítmény...

- nagyobb pufferkondenzátorok a tápban

-az előerősítő fokozat (bemenetválasztó, hangszín- és hangerőszabályzó) maradhat, nem kell belenyúlni.

-a végfokozatban nagyobb teljesítményű tranzisztorok szükségesek (nem néztem utána, ha IC-s végfoka van, akkor azt kell cserélni...)

-nagyobb teljesítményhez nagyobb hűtőborda kell

-ezek így együtt nem fognak elférni a régi dobozban


gyakorlatilag egy új táp, és új végfok építését jelentené a kérésed, az erősítő "megerősítése".


Esetleg próbálkozz jobb hangdobozokkal. Nagyobb nyereségű hangdoboz ugyanolyan meghajtás mellett jobban (hangosabban, nem biztos hogy szebben is...) szól.

2012. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!