2D ből 3D be konvertáló Tv-készülék minden fajta/féle filmet át tud alakítani?

Figyelt kérdés
Akár pendrive ról is tud átalakítani filmet, vagy csak a full HD minőségű filmeket lehet vele átalakítani, valamint akkor muszály vennem egy blue-ray lejátszót is...

#3D #TV #Blue-ray.
2012. nov. 18. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen műsorforrást át tud alakítani. Ám ne legyenek illúzióid, elég gagyi lesz az eredmény, elmarad a "valódi" 3D filmek mellett.
2012. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Korábban ezen én is gondolkodtam, hogy csinálhatnák még, azon a kezdetleges technikán kívül, amivel a Titanic és hasonló filmek gyenge 3D-s változatait is készítették.

Aztán találtam egy cikket, és egyből érthető lett.

..hogy én erre nem gondoltam! A régi film felvételeken sokszor látszik olyan kamera elmozdulás, aminek hatására az egyre távolodó tárgyak és objektumok oldal irányú elmozdulásából következtetni lehet azoknak az egymástól való távolságára. Egy megfelelő processzorral és hozzá írt szoftverrel el lehet végezni olyan módosításokat, ami ehhez a 3D átalakításhoz szükséges, (szerintem csak ott, ahol a kamera oldal irányban elmozdul).


Szerintem mindenki látott már olyant, hogy egy távoli tájon a hegyek előtt van valami épület vagy fák állnak és előtte, már közelebb bokrok vannak. Esetleg egy híd váz szerkezete vonul át a látómezőnkön, amikor bámészkodunk a távolba. Ott is érezzük a távolságokat akár egy szemmel nézve is, mert a különböző távolságoknak megfelelően gyorsabb és lassabb mozgásokat látunk egymáshoz képest.

Erre tényleg lehet építeni ilyen esetben.


[link]

2012. nov. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 skyline82 válasza:
ez engem is erdekelne...marmint olyan szinten hogy van egy sima samsung 82 cm es LED tv m full HD ess ha veszek egy Pioneer bdp lx55 os blueray lejatszot ami 3d konvertalasra vagy lejatszasra is alkalmas akkor aktiv 3d szemuveggel elveszhetem ezen keresztul a sima led tv men a 3d filmeket amikoet mondjuk 3d blueray minosegben letoltok netrol? gondolom ertitek a kerdesemet. :) persze usb n keresztul jatszanam le...
2012. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvettük a tv-t és tényleg csak azoknál a filmeknél igazán élvezhető amiket alapból 3D-s nek szántak, ja és full hd minőségben!! A válaszokta köszi!
2012. dec. 23. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!