Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az nem baj, ha nagyobb feszült...

Az nem baj, ha nagyobb feszültséget kap?

Figyelt kérdés
Szóval az öcsémnek van egy játéklaptopa, ami alapból elemmel működik, de lehet működtetni DC adapterrel is. Nemrég apukám vett egy "igazi" laptopokhoz való töltő készletet. Megnéztem a csatlakozókat, az egyik bele is illik a játéklaptop csatlakozójába, úgyhogy arra gondoltam, hogy használhatnánk így áramról is, csak az a baj, hogy a játéklaptop 6 V-os csatlakozót kér és a legkisebb teljesítmény, ami a töltőn beállítható, 9,5 V. Ha így használom a játéklaptopot, nem lesz baja? A DC rendben van és a -.+ ábrák is egyeznek.

2012. nov. 23. 18:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Már nem kérek választ. Amúgy tönkremenne.
2012. nov. 23. 18:08
 2/4 A kérdező kommentje:
Mégis kérek, mert a dolog nem egyértelmű. Az egyik fórumon valaki azt írta, hogy tönkremenne. A Wikipédia viszont ezt írja: "Például egy 12 V-ról működő berendezés tartósan működőképes maradhat 18 vagy akár 24 V-on is, azonban 230 V-ra kapcsolva szinte bizonyosan tönkremegy."
2012. nov. 23. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne a Wikipédiának higgy. Persze, van ami működhet, ha belső stabilizátora van. Jelen esetben azonban sokkal valószínűbb, hogy amperszag lesz a vége. Pár alkatrészből alkalmassá lehet tenni a laptopot is, de egyszerűbb egy 6v körüli dugasztápot szerezni, esetleg egy állítható feszültségű, "univerzális"-at.
2012. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Közben apukámat megkérdeztem és azt mondta, hogy így ne használjam.
2012. nov. 23. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!