Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos zongora és a szintetizátor között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a szintin más hangokat is lehet beállítani(értsd: nem csak zongora hang),illetve vannak előre elmentett ritmusok. Korábban rendes nagy zongorán játszottam, azonban amióta lakásba költöztem nincs neki hely, így egy "asztalra tehetős" verzióra gondoltam. Árban nagy eltérések vannak, ezért lenne fontos megtudom, hogy mennyire másabb egy szintin játszani mint egy zongorán.Előre is köszi a válaszokat!:)

2012. nov. 25. 01:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak pötyögni kell, jó a szintetizátor is, ha komolyabban akarsz zenélni, akkor inkább zongora. Utóbbinál sokkal komolyabb a billentyűk mechanizmusa, és a hangzása is sokkal jobb (a szintinél a leütés erejével csak a hangerő változik, elektromos zongora esetén pedig minden leütés-erőhöz más-más hangminta tartozik).


Ha szívesen ülsz zenélés közben a gép előtt, olcsóbban kijöhetsz egy komolyabb midi billentyűzettel, 40-50 ezerért már kapsz súlyozott billentyűs cuccot (61 és 88 billentyűset is). Azt gépre dugva csodát tehetsz, csak egy komolyabb hangkártya kell hozzá. A népszerű ingyenes letöltési lehetőségek között találsz DAW-okat, ahhoz tetszőleges hangszereket, így hangminőségre gyakorlatilag majdnem ugyanazt kapod, mint egy több százezres digitális zongorával. Én Nuendoval használom a The Grand VSTi-t, és bár csak egy pár tízezres gagyi szintim van, így is leesik az állam néha tőle.

2012. nov. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!