Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Középkategóriás vagy felső...

Középkategóriás vagy felső kategóriás számítógép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gépem elérte azt a korszakot, mikor már nem igazán mennek rajta a játékok, ezért szeretném lecserélni, arra vagyok kíváncsi, hogy milyen alkatrészei vannak egy közép illetve felső kategóriás gépnek, és ezek durván mennyibe kerülnek számomra? Egyedül amit nem kell cserélni az a gépház.



2012. dec. 3. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából a processzor, a videókártya és a memória számít. Ezek közül a memória nem nagy költség. Prociból akár 20e alatt is lehet használható teljesítményűt venni. 30-35e körül már kapsz olyat (modern i3), ami valószínűleg elég lesz néhány évig. Ha tényleg több évig nem szeretnél cserélni, akkor meg lehet fontolni az 50 ezerhez közelítő modelleket (pl. i5-3330).


Ami a videókártyát illeti, nagyjából 30-40 ezer körül vannak a középkategóriájú példányok, a csúcsmodellek ára jellemzően 100 ezer felett van. Ez utóbbiakat nem javaslom.

2012. dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor a videókártya csúcsmodelljét elhagyom, viszont amire kitérnék, hogy videókártyából mindig is Nvidia párti voltam, ezért ha abból valaki tud mondani egy pöpec gyártmányt azt megköszönném :)
2012. dec. 3. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Alaplap is kéne ám.

Erre meg nem is mondok semmit, hogy Nvidia párti...

Talán nem azt kéne megvenni ami jó? Ha jelenleg az Nvidia szart gyárt akkor is megveszed?

2012. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 16:13-as

Mondd el légyszíves, hogy szerinted milyen videókártya lenne ezekszerint jó, mert ahogy kikövetkeztettem az írásodból nem igazán vagy Nvidia szimpatizáns.

2012. dec. 3. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:

De ez neked erről szól? Szimpatizáns? Jelenleg ár/érték arányban az ATI jobb kártyákat gyárt.

Például ATI HD 7870.

2012. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!