Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan és milyen módon tudok...

Hogyan és milyen módon tudok hangot "varázsolni" a játékokhoz, ha az Xbox konzolomat egy olyan monitorral szeretném összekötni melynek nincsenek hangszórói?

Figyelt kérdés

A monitort és a konzolt egy HDMI-DVI kábellel tudom összekötni.

A konzolhoz gyárilag egy Scart csatlakozót adtak, ami a hagyományos régi TV-vel jól is működik, de a TV annyira régi, hogy egyes játékok a nagy felbontásuk miatt élvezhetetlenek rajta.


Kaptam már olyan tanácsot, hogy a hangot a Scart-on keresztül halgassuk a régi TV-ből és közben a HDMI-DVI kábelen keresztül pedig nézzük a monitort.

És mivel a konzolba nem lehet alapból ezt a két kábelt egymás fölé bedugni, mert a Scartos csatlakozású kábelnek van egy kis műanyag dudor az alján, ami megakadályozza, hogy az alatta lévő portba a másik (HDMI) végű kábel s bedugjuk... egy kereskedésben is azt javasolták, hogy vágjuk le nyugodtan a kis dudort és akkor elfér majd egymás alatt a két kábel.

De ez tényleg jó megoldás lenne?

Nem menne tönkre a konzol, ha egyszerre dugnánk be mindkét kábelt? Nem keletkezne valamilyen zárlat, kontakt hiba?


A számítógépet is ugyanezzel a monitorral használjuk. Ott a rendszerhez van egy külön két hangszórós hangfal szett, aminek saját tápellátása van és a számítógépbe csak egy jack dugóval csatlakozik.

Ezeket a hangfalakat nem lehetne valamilyen módon csatlakoztatni a konzolhoz?


Ha esetleg valaki került már hasonló helyzetbe és talált rá megoldást, vagy szakemberként tudja a tutit, kérem írja meg. Előre is köszönöm!



#hang #Xbox 360 #HDMI-DVI kábel #xbox360 kábelek
2012. dec. 4. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Kép a monitoron, Hang a hangszórón. A monitorra HDMI-n keresztül megy a kép ugye, a hangszórót pedig úgy lehet megoldani hogy venni kell kábelt és átalakítót. max 3.000ft.


ha slimed van a hdmi felett van egy olyan hogy A/V abba megy egy kábel aminek a végén sárga piros fehér dugaj van, azt kell egy piros/fehérből 3,5mms átalakítóba dugni. Egyik videóban láttam youtuben így csinálta meg.


Amúgy a monitoron nincs jack dugó? mert láttam olyan monitort amin pl nincs hangszóró de van jack dugó, és a hdmi kábelen keresztül jött a hang is. és a jackdugóba dugott hangszórón már jött is a hang.

2012. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És azt kellene tudni milyen a hangszóró, mármint hogy bele megy egy jack dugó, vagy a hangszóróból jön ki a kábel és azon van egy jack dugó?


mert ha a hangszóróba megy a jack dugó akkor ez kell:


[link]

2012. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

és itt egy videó, igaz angol, de ugye látszanak hogy milyen kábel, milyen átalakító, és igy megoldható


http://www.youtube.com/watch?v=8be4T-mkhUY

2012. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én levágtam a végéről azt a szart ami akadályozta hogy egyszerre be lehessen dugni a HDMI-t és a Scart kábelt. :D És a Scart kábelt beledugtam egy hangszóróba. Ennyi gyakorlatilag.
2012. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat.

Gyakorlatilag taurusempire és az utolsó válaszoló megoldása azonos, azaz mindegyikhez egyszerre kell, hogy bedugva legyen az xboxban (egymás felett) az A/V (Scart) kábel és a HDMI kábel.

Így járható, hogy a HDMI-n keresztül a monitoron jön a kép, és az A/V porton keresztül meg elő lehet csalni a hangot.

Megvallom eddig én is eljutottam, de a boxhoz kapott A/V-s kábelen -mint írtam is- van az a bizonyos dudor, ami miatt nem lehet bedugni alatta a HDMI kábelt.


Kérdés, létezik-e olyan kábel, aminek az egyik végén dudor nélkül van az A/V-be dugandó rész? Mert ha igen, akkor az megnyugtató lenne.


Az utolsó frappáns megoldása tetszene, hogy levágta azt a "szart", de az ismeretségi körünkben már volt olyan aki szintén levágta. Aztán egy ideig működött is a dolog, miszerint kép jött a DVI-os monitoron, a hang meg az A/V-s részen keresztül a régi TV-ből.

De néhány alkalom után meghalt a konzolnak a HDMI portja és nem érzékelte a hozzá csatlakoztatott monitort.

Azt nem tudom, hogy valamilyen zárlat miatt lett-e ez, vagy csak azért nem elég finoman vették ki a HDMI aljzatból a kábelt.

De én félnék megjátszani ezt a dudor levágásos dolgot.


Utolsótól kérdezném, hogy milyen konzolja van és mennyi idő óta használja a levágott dudorral...?

2012. dec. 4. 19:59
 6/6 anonim válasza:
az nem lehet megoldás hogy veszek egy usbés hangszórót és beledugom az x boxba?
2017. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!