Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 4 ohmos mélyládát akarok 8...

4 ohmos mélyládát akarok 8 ohmos erősítőre kötni lesz-e valami baja?

Figyelt kérdés
Erősítő: Denon PMA-480R. Rá van kötve két Clatronic LB796 és rá akarok kötni egy DLD 500+-t. Hogy lehet megoldani?
2012. dec. 12. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Rákötheted, de ezzel az erősítő végfokja melegedhet, és el is szállhat. Nem feltétlenül, de rizikós. Ahogy látom az erősítőben nincs hűtőventillátor, úgyhogy én óva intenélek attól, hogy így haszáld együtt a hangfalakat.
2012. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezen nincs méláda kimenet.


Ez egy sztereó erősítő, ha csak az A vagy B csoportot terheled akkor köthetsz rá oldalanként 4 ohmosat is de ha az A t és B t is akarod használni azaz 4 hangfalat kötsz rá akkor minimum 8 ohmosnak kell lenni fejenként a falaknak de ez rá is van írva a hátúljára csak el kellett volna olvasnod :D

Ha egy hangcsatornába többféle hangszórót akarsz kötni akkor ha sorba kötöd akkor összeadódik az ellenálása ha pedig párhuzamosan kötöd akkor az az 1/(1/x+1/y+1/z.... stb) képlet alapján számolható ahol az x y z stb a hangszórók ellenálása.

Sok hangszóró esetén a soros és párhuzamos kapcsolások egymásbaágyazásával lehet elérni a tetszőleges értéket pl hogy 8 ohm legyen az eredő ellenálás.


Baja az erősítődnek lessz ha alulméretezed az ellenálást, a mélynyomók azok többszáz vattosak is azoknak mindegy.

2012. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ildikó86 válasza:
Szerintem nyugodtan rákötheted, az erősítőre azért írják hogy 8ohm, mert a végfok 8 ohmos terhelésen adja le az adott teljesítményt, ez 4 ohmon akár a duplája is lehet. Ettől még az erősítőnek nem lessz baja, legalább is én még ilyet nem hallottam.
2012. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ildikó86:


8 ohm a kimenő. 4-et felvesz a hangfal. A maradék 4 szerinted hova lesz? Így van, hővé alakul, amitől a végfok hazavágódhat.

2012. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Karesz6969 ***** válasza:

Ildikó...kicsit nézz utána ennek a dolognak mielőtt marhaságokat tanácsolsz....

Abban az esetben lenne igazad, ha hidalt erősítőről beszélnénk ami 4-8 Ohm közötti impedanciára volna méretezve. Ez nem az!


Egy végfokot sosem szabad a névleges impedanciánál kevesebb Ohm értékű sugárzókkal terhelni, mert az emiatt keletkezett hőt nem tudja eldisszipálni a 8 Ohmra tervezett - jelen esetben - végfok és megöli őt a terhelés. Rosszabb esetben a végfok tápja is leéghet ha nincs kellő hőmegfutásra tervezett védelem benne.

2012. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Karesz6969 ***** válasza:
Opsz...javítanék annyit, hogy egy helyen a specifikáció ezt írja: Power rating x 2 : 90W RMS at 8 ohms, 150W at 4 ohms, vagyis ez a cucc tényleg terhelhető 4 Ohm-mal is de ennek ellenére amit fent írtam azért az úgy van kivéve a példában szereplő erősítőt és nyilván a hasonlóakat.
2012. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. dec. 14. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!