Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tápegységnek annyi? (többi lent)

Tápegységnek annyi? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ma próbáltam bekapcsolni a gépem, de persze nem indul. Power gomb benyom, és nem történik semmi sem. Vagyis a tápegység, illetve CPU venti egy pillanatra megmozdul. Arra gondoltam, a power gomb ragadhatott be kicseréltem, de semmi. Kikapoltam az alaplapot, csak a CPU ill. RAM maradt, de semmil. Szétkaptam a tápegységet, égett szag nincs, púpos kondik nincsenek. Sajnos csere PC, csere tápegység, nem áll rendelkezésemre, így nem tudok próbálgatni, és pénzem sincs egy új tápra. Valahogyan ezt kellene beröffenteni. A táp egy 350Wattos Mercury (tudom gagyi, de ez járt a géphez pár éve). Mi lehet a baja? Válaszokat előre is köszönöm.

2012. dec. 19. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Húzd le a tápot mindenhonnan. Aztán a zöldet kösd össze a feketével. Ekkor el kell indulnia. Ha nem indul, akkor biztosan rossz a tápegység. De ha indul, attól még lehet a tápegység a hibás.
2012. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy gemkapoccsal behidalod és ráteszel valami fogyasztót.

Ventillátor pl.


[link]

2012. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg sem moccan! De, akkor hogy lehet, ha benne van a gépben, (bedugva az alaplapba) akkor megmozdulnak a ventik? Amúgy köszi!
2012. dec. 19. 15:04
 4/8 A kérdező kommentje:
Rádugtam a ventit, az is megmozdult. Tanácstalan vagyok.
2012. dec. 19. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Rossz a tápegység. A zöld és a fekete vezeték összekötésekor el kellett volna indulnia.
2012. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért mozdulnak a ventik?
2012. dec. 19. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a készenléti 5V táplálja őket amikor az alaplapra vannak dugva. Illetve másik lehetőség, hogy a tápegységnek van egy ugymond PG. (szürke) kivezetése. Az adja az alaplapnak a jelet, hogy rendben vannak a tápfeszültségek. Ha ez nem jelenik meg az indítás után szükséges időn belül, akkor lekapcsol.
2012. dec. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Rádugtam a ventit, az is megmozdult. Tanácstalan vagyok.

"


Nem megmozdulni, forogni kell annak a ventinek ha eddig nem volt világos.

Sz@r a tápod.

2012. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!