Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Most kezdek fotózni komolyabba...

Most kezdek fotózni komolyabban, valaki elmagyarázná ezek mik: blend, rekesz, stb?

Figyelt kérdés

Amatőr fotós vagyok, most kaptam egy komolyabb gépet (eddig 7 megapixeles volt csak de meglepően jól sikerült nlhány képem azzal is)

Bridge, van rajta digitális (automatikus) fotózási lehetőség meg manuálisan is lehet állítani: fuji s4000.

érdeklődnék, mi az a rekesz, mit jelent az a blend, stb? Valaki össze tudná nekem foglalni, mert ilyesmiket lehet manuálisan beállítani és én ezeket szeretném megtanulni, nem azt akarom hogy auto-ra állítsam és a gép helyettem "eldöntse" mi a jó.


2012. dec. 20. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

a blende (vagy rekesz) az objektíven belül egy olyan szerkezet mellyel a teljes objektív nyílást (fényáteresztést) leszűkítheted ... a másik lényeges az záridő amennyi ideig átengedi a fényt az objektív egy kép készítéséhez


ha nagy fény van akkor kis blende (tehát nagy szám pl 16, 32) és/vagy rövid záridő


a másik lényeges eredménye a blende változtatásnak, hogy teljesen nyitott blendénél az a motívum lesz éles a képen amire fókuszáltál, előtte és mögötte elmosódik (főleg, ha nagy zoomot használsz)

2012. dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(főleg, ha nagy zoomot használsz és közel a motívum, pl portré fotózás)
2012. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mód az apertura prioritás mód azaz te csak a blende nyílást változtatod állítod be pl 2,8-14 ig most nem tudom a te géped mekkora átfogású ez az én példám , itt minél kissebb a szám annál nagyobb a nyílás így több fény megy bele a gépbe és kissebb záridőt állít magának ilyen alacsony nyílás értékekel tudsz elmosott háttereket csinálni , ha nagy ez a szám akkor szűkül a nyílás kevesebb fény megy bele és nő a mélységéllesség azaz a távoli dolgok élesebbek lesznek de megnövekszik a záridőd is ezért vigyáznod kell hogy be ne mozduljon a kezed ha csak nem nyári delelő napos témád van.A többi paraméter automata.


S shutter speed itt csak a záridőt állítod ,ezt nem részletezem egyértelmű hogy ha este van akkor nagyobb akár 15s is lehet a záridőd te tapasztalod ki hogy mit fotózol ,a többi paraméter automatikusan állítodik.


M manuális , itt a zárat és a blendét állítod , a kompenzáció autómatára vált.


P program , itt a blendét állítod ,autó a zár, és a kompenzációt is rögzítheted de fényképezés után a blende visszaugrik a legkissebb értékre tehát megint meg kell adni (legalábbis nálam)

2012. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg rám, de amíg legalább az alapokkal (és az expozíciót befolyásoló tényezők az alapok) nem vagy tisztában, addig sem fotós nem vagy sem nem kezdesz "komolyabban" fotózni. Kezdj el kezdőknek szóló szakcikkeket keresgélni, foglalkozz vele sokat, próbálgasd, hogy magadtól vedd észre a különböző értékek közötti összefüggéseket és ha legalább a saját fényképezőgépeden beállítható összes érték jelentésével tisztában vagy és tudod milyen hatásuk van a kész képre akkor mondd, hogy amatőr fotós vagy. Ez nem így megy. :)
2012. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezeket tessék MIND végigolvasni. A komoly fotózáshoz ez a belépő.


[link]


(Van másik oldal is!)

2012. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. dec. 21. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!