Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen a szemüveg nélküli...

Milyen a szemüveg nélküli 3D-s megjelenítés?

Figyelt kérdés
Elsősorban a tv-s, projektoros, vagy notebook-os megjelenítés érdekel, de jöhet más is. Mire számíthatunk ezen a téren a gyártóktól? Jobb lesz mint a szemüveges megjelenítés?

#3D #3D TV #szemüveg nélküli
2012. dec. 23. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig úgy néz ki, hogy kb. 80 és 100 fok között jön ki egyáltalán a 3D- ha eltérsz ettől, akkor már 2D az egész, ezért eddig még nem nagyon gyártanak szemüveg nélküli 3D-t, mert felesleges. A technológia már megvan, csak nem tökéletes :)
2012. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pár helyen már meg tudod nézni milyen
2012. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen szemüveg nélküli rendszer pl. a lentikuláris megjelenítés.


Nekem pl ilyen fényképező kamerám van : [link]


Ez szemüveg nélkül mutatja a térhatású képet.

A megjelenítés hasonló a több évtizeddel ezelőtt megjelenő vetkőzős vagy kacsintó nős képekhez. Most 3D kép posztereket lehet venni a kínai piacokon ami hasonló elven hozza létre a térhatást.


Féldomború függőleges lencsék mögött van kettő (vagy több) eltolt szem szögből fotózott képhez tartozó pont, amit megfelelő távolságból és szögből csak az egyik és a másik szemeddel elszeparáltan látod. Ezen alapul a térhatás.


Ahhoz, hogy hasonló elven nagy képernyőt tudjanak létrehozni ami nagyobb szög tartományból látható és a távolság sem kritikus, ahhoz a féldomború lencsék egy tagja alatt nem csak kettő hanem akár tíz (de legalább 4-6) egyéni információt megjeleníteni képes pixelt (R-G-B képpont komplexet) kellene megjeleníteni. Mivel ez tizedére csökkentené a vízszintes felbontást, ezért a kijelzőnek már eleve a maiak tízszeres felbontásával kellene rendelkeznie vízszintes irányban.


A felvételnek is tíz egymás mellett szem távolságnyira elhelyezett kamerák sorának kellene felvenni.


Ami ebben még akadályt jelent, az a meglévő átviteli csatorna sávszélessége, ami problémát esetleg az adatok tömörítésével lehetne áthidalni.


Ezeket a ma működő és kereskedelmi forgalomban lévő rendszereket már ez előtt közel 40 évvel, 18 éves koromra kidolgoztam és néhány évtized múlva igen nagy meglepetésemre megjelentek hírek arról amit korábban kitaláltam, hogy japánban is kifejlesztették. Szóval nem új dolog ez. Szerintem sokan kiötlötték az ilyen megjelenítést a világon, egymástól teljesen függetlenül.


Korábban azért nem lehetett kifejleszteni a gyakorlatban mert az akkori folyadék kristályos anyagok még nagyon lassú működésűek voltak. Másrészt még nem fejlesztették ki a kép pontonkénti emlékező pixelt, ahol akár soros is lehet az adat bevitel a megjelenítés után viszont minden egyéni kép pont még emlékezik az átvett információ jellemzőire. Ehhez tranzisztort és egyéb kiegészítő elektronikai elemeket integrálnak a pixel mellé. Na de most annyira nem akarok bele menni mert nagyon későre jár.

Ezeket hosszú lenne mind kifejteni, főleg ilyen késő éjszaka.

2012. dec. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A link a kamerás lap főoldalára vezet, de ha beírod a keresőbe: "Fujifilm FinePix Real 3D W3" akkor jönnek rá találatok.
2012. dec. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!