Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3D technológia. Hogy is van?...

3D technológia. Hogy is van? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most karácsonyra kapni fogok egy 3d samsung full hd smart led tv. Nos ehhez a típushoz viszont nem adnak 3d szemüveget. Azt szeretném megkérdezni, hogy most én ezen a tv-n ha lesz hozzá szemüveg, akkor tudok olyan filmet, műsort is nézni, ami 2d-en megy, vagy venni kell hozzá még valamit?

2012. dec. 15. 08:50
1 2
 1/14 gabor.galilei ***** válasza:

Nem kell venni semmit, a 2D filmeket simán nézed mint egy normál TV-n. Ha a 2D adást 3D ben akarod nézni akkor a legújabb TV-ken be lehet kapcsolni, hogy átalakítsa "valamennyire" 3D re, de ekkor már fel kell rakni a szemüveget.

Ha 3D filmet nézel rajta akkor mindenképp kell hozzá a szemüveg. De vigyázz!!! a Samsung TV-k legtöbbjén aktív 3D van, ami azt jelenti olyan szemüveg kell ami aktív.

Ez sokkal drágább mint a nem aktív, amit az LG használ, és rendszeresen az aktívban elemet kell cserélni!

2012. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És akkor olyan speciális szemüveg az mennyibe kerül kb.? Vagy van különböző típusú szemüveg még ebben is?
2012. dec. 15. 12:09
 3/14 A kérdező kommentje:
illetve most ha én a netről letöltök egy filmet akkor ahhoz blu-ray is kell vagy akár mehet sima pendriveról is/ sima dvd lemezről
2012. dec. 15. 12:26
 4/14 anonim ***** válasza:

"Most karácsonyra kapni fogok egy 3d samsung full hd smart led tv. Nos ehhez a típushoz viszont nem adnak 3d szemüveget."


Ezt már előre bejelentették a boltban, hogy el fogják lopni a gyárilag hozzá járó szemüveget?


Akkor átvételkor jegyzőkönyvet kell felvetetni velük, hogy nem kaptad meg a gyári tarozékként minden 3D-s tv-hez járó szemüveget. Azután lehet tovább reklamálni, hogy nem kaptatok meg egy tartozékot. -...még jó, hogy előre lehet tudni, hogy el akarják orozni a hozzá való tartozékot!-


Egyébként ilyeneket lehet kapni külön is, de ha anélkül adják és még el is fogadod úgy, akkor igen komoly árengedménnyel kell, hogy adják, különben nem éri meg.


Itt vannak külön aktív szemüvegek: [link]


Az igaz, hogy ebbe kell valami áramforrás, akku vagy elem, de a minőség bőven megéri. A passzívhoz nem kell külön elemet tenni a szemüvegbe, viszont azt ha felveszed, akkor a képernyő megszűnik FULL HD felbontású lenni. A kép függőleges felbontása a passzív 3D renszernél a hozzá való szemüveggel pontosan a felére csökken. Ez a működés fizikájából adódik. Ezért is sokkal jobb az aktív rendszerű. Na meg ha elmész egy áruházba, ahol ki vannak téve működő aktív és passzív tv-k, ott meg lehet nézni mindkettőt. Szemüveggel a passzív tv képernyőjén sűrű vízszintes csíkozottság látható, mint a régi tv képernyőjén is látszott. Már ezért is jobb, sokkal jobb az aktív 3D. Szerintem örülj, hogy olyant kapsz. :-)

Ha meg valami praktikus (anyagi) okból nem kaptál hozzá szemüveget (mert netán kéz alatt vettétek) akkor ezt lehet pótolni 10e Ft körüli áron.


Még amit minden HD tv tulajdonosnak szeretek elmondani, az az optimális nézési távolság. Itt nézd meg: [link]

2012. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"illetve most ha én a netről letöltök egy filmet akkor ahhoz blu-ray is kell vagy akár mehet sima pendriveról is"


Erről csak azt tudom mondani, amit olvasgattam. Egy komolyabb filmet nem igazán tudod feltenni pendrájvra mert annál nagyobb a mérete.


Mutatok egy fórumot, ahol ilyesmiről esett már szó:

[link]


Keresd meg a (#22449) számú hozzászólást (a név mellett van a szám) és annak a környékéről olvasd.

2012. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gabor.galilei ***** válasza:
Én sokszor nézek 3D, HD filmeket otthon, nagyon jó minőségben lehet nézni már azokat a filmeket, amelyek 1.5 - 4.7GB közötti méretűek (mp4, xvid, mkv) Én mindig PEN drive-ról nézem és manapság már 1,5GB ezeken simán elfér.
2012. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy milyen messziről nézed.

Távolról nagyon jónak tűnik mert a távolság csökkenti a szem felbontását Kevesebb részletet látsz a képernyőn. Viszont közelebbről, ahonnan egy valódi FULL HD műsor jól látszik, onnan már elég gyenge lehet a leírt formátumban.


Szerintem próbálj egy eredeti jó felbontású anyagot nézni.

Aztán ugyanazt tömörítsd át a leírt formátumba.

Akkor látod meg, hogy milyennek kellene lennie.

2012. dec. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor most nem értem. Tegyük fel, mondjuk, ha veszek blu-ray lejátszót, és a netről töltök le 3d filmeket blu ray cd-re az megoldható e egy dvd íróval, és ha igen, akkor azt vinni fogja a tv, illetve a blu-ray lejátszó? És így már a szemüveg segítségével érezhető lesz a 3d élmény?
2012. dec. 23. 18:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem. A sima DVD-író nem képes Blu-Rayt írni. Nem érdemes Blu-ray lejátszót venni, ha úgyse eredeti filmeket fogsz nézni. Vegyél inkább egy USB-s külső merevlemezt, mondjuk egy 500 gigásat, és arra ráférnek a cuccok.
2012. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nem érdemes Blu-ray lejátszót venni, ha úgyse eredeti filmeket fogsz nézni."


Ez sajnos (vagy nem sajnos) de így van, és a többi is igaz.

Viszont a merevlemezre csak a tv-ből tudsz felvenni.

Az egyedileg kódolt formátum, hogy ne lehessen sokszorosítani. Így oldották meg a szerzői jogi védelmet, a jó nénikéjüket nekik. :-))

2012. dec. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!