Mi lenne jobb gamelésre?

Figyelt kérdés

Először is az lenne a kérdés,hogy gamelésre mit vegyek inkább,ha nem nagyon akarok pénzt adni a játékokra?Xbox 360 , PS3 vagy egy gaming PC?

Találtam egy PC-t 150 ezer forintnak megfelelő áron,nem tudom hogy megéri-e?Olyan játékokat szeretnék játszani rajta,mint pl. COD Black ops 2,Dirt3,Dishonored,legtöbb verziója a NFS-nak (pl.Most Wanted,shift2..) , WRC rally,Assasins Creed sorozat,Medal of Honor,Skyrim,Halo2,Enemy Unknown,Metro 2033 stb. ilyen stílusú FPS/RPG/Racing játékok érdekelnek.

Ezek elmennének egy ilyen PC-n? :

Intel Core i5 3330 3GHz 6MB cache

ATI Radeon HD 7750 1GB

8GB DDR3 1333MHz RAM

1TB 7200 Rpm Sata3 HDD


Megérné ez 150-ezerért?



2012. dec. 23. 13:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%
Oké, fifa13 kivétel. De már az AC3 sem jelent meg ps2-re. Egy darabig még támogatni fogják, urambocsá néhány játék még kijön rájuk. Általában a konzolgenerációk váltásakor megugrik a játékok fejlesztése. Sokkal szebbek, és kidolgozottabbak lesznek a játékok. Ha most kéne dönteni pc és konzol között, én már nem vennék konzolt. Vagy várnék, vagy összeraknék egy 160k körüli konfigot. A konzolváltásig simán fogja vinni a játékokat, ha nem is mindent fullon, de szebben mint konzolon. Utána már érdemes lesz venni egy konzolt. A gép megmarad használható pc-nek. Persze nekem most könnyű, mert van konzolom. Van egy erősebb pc-m is, főleg munkához. Így tapasztalat, hogy alacsonyabb beállítások mellett is szebb mint a konzol. Még. Utána megint a konzoloké lesz a főszerep, 3-4 évig, utána lassan elkezd visszaszorulni, és még 3-4év után jön az új család. Összességében a konzol jobban megéri, de csak a ciklus elején. A vége felé már nem a legjobb befektetés. Ha a 150-160k-ból leveszed egy konzol árát, akkor marad 100-110k. Ennyit meg egy-két év múlva fog érni az a pc.
2012. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Én is azért gondolkoztam pc-n mert már eléggé rég jelentek meg a mostani konzolok és nemsokára jön az újabb generáció.Azt hiszem megvárom azt.:)
2012. dec. 25. 17:14
 23/27 anonim ***** válasza:
Na jó de ha kijön a 720 vagy a ps4 akkor is az elején csak 1-2 játék lesz rájuk és azok is 15 ezer forint környékén lesznek és hát maguk a konzolok is legalább ( az xbox720) előreláthatólag csak az alapgép 110k lesz úgyhogy ahhoz képest most 55ezerért alapgépet venni sztem még mindig megéri.
2012. dec. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Persze, eleinte. Én tiszteletben tartom mindenki véleményét. Az enyém is csak egy a sok közül. Én jelenleg úgy látom, már nem éri meg konzolt venni, Amíg elérhető árú lesz egy konzol, addig fognak futni az új játékok egy PC-n is, konzolon is. De a mostani játékok jó része egy mai gépen szebb mint konzolon. Én feltételeztem azt is, hogy a gépre játékon kívül másra is használná a kérdező, amire pár év múlva is elég lesz, az akkora már gyengének számító hardverral.
2012. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Minek kivárni? Még másfél évig semmit sem játszol? Ha kijön az új, akkor mikor úgy döntesz, hogy megveszed a régidet felrakod a netre eladni és kész.


Én sose értettem, ezt a várok és majd megveszem, mert lehet másfél év múlva már kapható lesz újabb. Mire jó ez? Addig is élvezhetnéd azt, ami most van a rengeteg játékkal. Ráadásul, ha nem is olyan sok évig, de egy jó ideig még lesznek játékok a mostani generációs gépekre is, és nagyon jól eljátszogathatsz vele, míg az újabb ára le nem esik. Ha csak nem te is az a fajta vagy, aki képes három napot sorba állni, hogy elsőként vehessen belőle, igaz, hogy még azt sem lehet tudni, hogy milyen hibái vannak, igaz, hogy még nincs is nagyon rá játék, és igaz, hogy akkor a legdrágább és rövidesen egymásra licitálnak majd az üzletek az akciókkal, de akkoris!!!

2012. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
40%

Én nem vagyok az a fajta, aki sorban áll órákig. Sőt, még csak az első héten sem venném meg. A munkámhoz úgyis kell a komoly gép, szóval csak akkor fogom megvenni a következő generációt, amikor egy olyan exkluzív cím kijön rá, ami érdekel.


Én azt írtam, hogy sokkal jobban megéri most PC-t venni. Ha már úgyis egy elavult gépe van, akkor minek vegyen egy új netezős gépet, plusz egy konzolt, amikor így jobb venni egy kicsit komolyabb gépet, ami a konzolok szintjét simán hozza a következő generációig. Addig is fog tudni játszani a játékokkal. Utána már érdemes elgondolkodni a konzolon. Én így látom jelenleg a helyzetet. Más biztos másként gondolkodik, de szerintem normálisan megindokoltam, miért gondolom így. A kérdező így el fogja tudni dönteni, kinek a véleményével ért egyet.

2012. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Na jó, de az sem mindegy hogy a kérdező 150 ezret vagy 55-60 ezret dob ki egyszerre, és akkor felmerül a késrdÉS: nem lenne egyszerűbb venni egy mai konzolt és a maradékot félre rakni hogyha kijön egy jobb videókártya vagy proci akkor egy olyan gépet kéne venni?? és akkor lessz egy nagyon zsír gépe és egy konzolja is? Amúgy nekem is van egy ősrégi PIII gépem de azon is elfut a Need For Speed Undergroung 2 tehát nekem célszerűbb volt konzolt venni de a végén úgyis a kérdező fogja eldönteni hogy mit vesz nem?
2012. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!