Gyula22 kérdése:

Egy mac audio, Mac Thunder 440 es erősitőt szeretnék bekötni a kocsiba?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem hogy az aútós rádión kell lenie erősítőhőz való kapcsólónak ? ugyértem egy jel amire bekapcsol az erősitő vagy az elektromos antenának az áramja is elég lenne ahoz hogy bekapcsolódjon vagy a system memori kábel , vagy ha tud valaki valami tanácsot azt megköszönném?

2012. dec. 30. 14:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mielőtt neki állsz bekötni, (ne haragudj, hogy megkérdőjelezem a hozzáértésed, sok szörnyűséget láttam már ezen a téren), vagy tanácsot adnék, elmondanád hogy tervezted a bekötést? szóval így nagyjából, hogy kiderüljön kb mennyire értesz hozzá. Kellene még az autórádió pontos típusa is.
2012. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kötöttem már be erősítőt nemvolt vele gond ott kapcsolóval oldottam meg az erősítő bekapcsolását , most egy panasonic fx220n re szeretném rákötni az erősítőt ,és ahogy elterveztem az áramot mindenképpen aksiról és külön van egy ien biztositék boxom ami erősítökhoz kell amper minden jó .
2012. dec. 30. 15:44
 3/24 anonim ***** válasza:

Mekkora vezeték keresztmetszetet terveztél? Hány hangszórót szeretnél hajtani az erőlködővel?


Egyébként az antenna vezérlőjele is megfelel, igazából ugyanaz az lesz, az ISO A5 csatlakozója az.

2012. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
hát ennyire mondjkuk nem értek hozzá hogy kb mekora veték kellene csak saccolnám, de egy tanács jólenne , a láda az nem gyári , és 2x 250 eseket raknéék rá , elvileg az erősitó hidalva elbirja a 200W oldalanként igy gondoltam nemlessz baja ugyse szolna állandóan fullon , de jótanácsokat elfogadok hogyan és mint lehetne
2012. dec. 30. 16:25
 5/24 anonim ***** válasza:
Mivel az erősítő tápbiztosítéka 30A, így ehhez kell méretezni a vezetéket is, egy 10mm2-es vezetéket nem ártana behúzni, külön az akkutól legalább a pozitív ágat, de legjobb, ha a testet is. Ha az nem akarod az akkutól hozni, akkor egy nagyon stabil testpontot kell keresni, ekkora áramnál lemezcsavaros kötés nem stabil testpont. Jobb lenne elhúzni az akkuig. Lehet kapni olyan RCA vezetéket, amiben a REM szál is benne van, ezt úgy kell behúzni, hogy ne az erősítő tápvezetéke mellett fusson. Ha nem csavaros a kötés (szorító), akkor forrasztani kell, és szigetelni mindig zsugorcsővel, vagy esetleg vulkanizáló szalaggal, nem pedig szigetelőszalaggal.
2012. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm előre is és akkor beszerzem a cuccokat hozzá egy elektopatikába gondolom ez megtalálható ha valamiben még neleszek biztos akkor ide irok Köszönöm
2012. dec. 30. 16:55
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább autóhifs boltban keress, legalább is a vezetékeket ott biztos megtalálod. A többi már sima elektronikai boltban is van.
2012. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
beszereltem az aútóba a cuccot és lenne egy érdekes problémám az erősitő bekapcsol és utánna talán 2 másodperc és lekapcsol ugy mintha az áramot elvennék tőle mi lehet a baj?
2013. jan. 1. 10:41
 9/24 anonim ***** válasza:
Hogy szerelted be? Van műszered, amivel meg tudod mérni, hogy rem szálon folyamatosan megvan-e a 12V? Vagy ha a pozitív csatlakozót rövidre zárod a REM csatlakozüval, akkor jó-e? Lehet hogy valamit véletlenül elkötöttél, és belső védelem kapcsol ki.
2013. jan. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
hát nemnéztem a rem szálat de van müszerem megtudom nézni , a power világit a protect nek gondolom nemkell az más , mert az elektromos antenna kábelre kötöttem rá én hogy bekapcsoljon lehet joblenne külön kapcsolóval 12 ről ?
2013. jan. 1. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!