Gyula22 kérdése:

Egy mac audio, Mac Thunder 440 es erősitőt szeretnék bekötni a kocsiba?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem hogy az aútós rádión kell lenie erősítőhőz való kapcsólónak ? ugyértem egy jel amire bekapcsol az erősitő vagy az elektromos antenának az áramja is elég lenne ahoz hogy bekapcsolódjon vagy a system memori kábel , vagy ha tud valaki valami tanácsot azt megköszönném?

2012. dec. 30. 14:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
megvan müködik jól a az elektromos antenna helyett kel mást kitaláljak az volt a bűnös , mit lehetne helyette? az erősítő teljesitménye függ atól hogy mekkora átmérőlyü kábelen megy az áram?
2013. jan. 1. 11:32
 12/24 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne. Egész pontosan, a rem szál lehet vékony is, de a pozitív és a test az legalább 10mm2-es kell hogy legyen. Ez alatt ezt az erősítőt nem tanácsos működtetni, kifejezetten veszélyes is lehet, simán képes kigyulladni a vezeték. A test pontra is nagyon oda kell figyelni. Elég kellemetlen, amikor a rossz testelés miatt a 30A a bemeneti rca földelésén keresztül akar a rádión át testelni. Láttam már ilyet, nem szép, hidd el.


A rem szálhoz műszerrel megpróbálhatsz találni egy olyan vezetékszálat, ami a rádió bekapcsolása után folyamatosan 12V-t ad. Ha nincs ilyen, akkor marad a külön kapcsoló, vagy pedig az, hogy a gyújtással automatikusan bekapcsol az erősítő is.


A vezetéket, ha nem 10-es, mindenképp cseréld le, mielőtt baj lenne. És a testelést is, ha nem az akkutól húztad a vezetéket. Mindenképp fémesen érintkezzen a kasztnihoz. [link]


Ilyen szemes saruval lásd el a vezetéket (ha nem az akkutól jön ugye), és ezt 8-as metrikus (NEM lemezcsavarral) csavarral lehet a testhez rögzíteni.

2013. jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Értem hát akkor komolyan kell vegyem a dolgot. és ami a rádióhoz megy be gyári vastag kábel arra rákötném az ugy nemlenne jó? mert az is elég vastag .
2013. jan. 1. 14:02
 14/24 anonim ***** válasza:
Sokkal szerencsésebb külön szálat húzni neki. De ha a gyári kábel van 15mm2 akkor az is jó. Bár ezt nem hiszem. De ha igen, onnan mehetsz tovább 10mm2-el.
2013. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
kb akkora kábel jön be mint az öninditóhoz és egy 1.9 szívódizelé igy gondolom megteszi onan továbbhuzni köszi hogy felvilágositottál dolgokba
2013. jan. 1. 17:32
 16/24 anonim ***** válasza:

[link]



Érdemes ilyen, vagy ehhez hasonló szettben gondolkozni.


Bár ezekben általában a pozitív vezeték elég hosszú az akkuig (5 v 6m), a fekete elég rövid (1m körül szokott lenni) Ha van megfelelő testpont, akkor nincs semmi probléma. Ha nincs, akkor érdemes venni 5m 10-es fekete kábelt is, ha ez elér az akkuhoz. Sokkal jobb, ha van saját köre.


[link]


Ebben a szettben pl a testkábel is 5m-es. Attól függően, mennyit szánsz rá, van több szett is. Van amelyikben van hangszórókábel és gégecső is.


Ha az RCA csatlakozók jó minőségűek, akkor pedig kell ilyen kábel:


[link]


ebből annyi, ami kényelmesen elér az akkutól az erősítőig (5m általában elég)


Ugyanennyi nem árt a testnek sem. Kellenek még ezek:


[link]

[link]


Ha olyan az akkusarud, hogy a pozitív és negatív oldalon is van szabad hely a 10mm2-es kábelnek, akkor


csak ilyen kell az erősítő bekötéséhez

[link]


Ha nincs szabad hely, de 8-as csavar van rajta, akkor kell még két ilyen:


[link]


Nagyjából ezek kellenek a táp bekötéséhez. A biztosítékot a pozitív ágba kell rakni, még a motortérben. Nyilván nem olcsó mulatság beszerelni, de így nyugodtan használhatod, és nem kell attól félni, hogy valahol megolvad a szigetelés, rövidzárat csinál és kigyullad az autó. Azért ezt az oldalt linkeltem, mert itt találtam meg mindent egy helyen, nem ismerem a webshopot. Én mindenképp az akkutól húznám a tápot. Persze ehhez megfelelő saru is kell.

2013. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
vettem kábelt mindent a test is az aksitól. na most az a probléma hogy ha szól az erősítő minden baszusnál villog a világitás müszerfal szóval nem elég a nafta :( mi lehet a baj az aksi vagy generátor vagy ?
2013. jan. 7. 13:27
 18/24 anonim ***** válasza:
Mekkora akksid van, és mekkora generátorod?
2013. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
hát egy 1.9 diseles motor van a kocsiba gondolom azért annak kell aksi de a generátort azt nemtudom meg az aksit se pontossan :(
2013. jan. 7. 16:09
 20/24 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyengül már az akku, nem tudom, mikor vettél bele. Milyen kocsi is pontosan?
2013. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!