Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdekelne mi a véleményetek a...

Érdekelne mi a véleményetek a régi orosz M42-es objektívekről, használ e valaki, tapasztalatok stb?

Figyelt kérdés
Egy canon eos 1000D-t használok, ahhoz szeretnék egy ilyen régi típusú obit, természetesen megfelelő adapterrel. Konkrétabban egy 135mm 2.8-asra gondoltam. Nem használtam még fix obit, úgyhogy várom a tapasztalatokat.

2013. jan. 4. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
135 f2.8 jól hangzik, remek protrétáv. A régi manuális obik, ha az állapotuk is jó, szép képet adnak. De ha karcos vagy fátyolos az üveg, akkor ne vedd meg. Ha a tubus van leharcolva, az nem igazán baj.
2013. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én isláttam hogy minőségileg miket művel, éppen ezért szerettem bele.:)Fantasztikusak ezek a régi obik, ezek még valódi objektívek. Egyébként örölük hogy megerősítetted a véleményem. Szeretnék róluk minnél kevesebb rosszat hallani.
2013. jan. 4. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Csipes adaptert vegyél, kicsit előnyösebb a simánál. Arra meg készülj fel, hogy (mérőék/prizma nélkül) a fókuszálás nem lesz egy diadalmenet :)
2013. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaja csipeset akarok.:D az utolsó mondatot hogy érted? vagyis mit takar hogy a fókuszálás nem lesz diadalmenet?:D
2013. jan. 4. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Ebbe beleolvasgatsz és mindent megtudsz:

[link]

2013. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Átolvasgatom.:)
2013. jan. 4. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Használok M42 mir 20M széleslátót, Jenna zeis 135 makrózáshoz, és a berroflex 75-235 -höz van kétszerezőm. Használom őket, de tény csak különleges helyeken amit mással nem lehet.
2013. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szereti az ember ha fáj, de csak ritkán kell hozzányúlni ezekhez. A változtatható gyújtópont távolság, és az IS obik világában már könnyebb a fotózás. Nem kell örökké objektívet cserélni. És nem feltétlen (kiemelném a feltétlent) kell a gyújtóponthoz igazítanod a zársebességet sem, hogy ne legyen bemozdult a kép. Rugalmasabb lett a fotózás.
2013. jan. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek, köszönöm a választ!
2013. jan. 6. 17:29
 10/10 anonim ***** válasza:
mindegyik jo fényképezők.olyant vettél kérdezőa,milyent akartál?
2023. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!