Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezőgénél mi a különbség...

Fényképezőgénél mi a különbség az optika és a digitális zoom között és mit jelent ha egy fényképező önkioldó, illetve mi az ISO-érzékenysége?

Figyelt kérdés
nézegettem digitális fényképezőket a neten és az adataik ki voltak irva, csak nem vagyok tisztába vele mik ezek
2008. máj. 30. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az önkioldó azt jelenti, hogy a fénykép nem akkor készül el, amikor lenyomod a gombot, hanem bizonyos idővel utána. Ez arra jó, hogy az is rajta lehessen a képen, aki fényképez.

Az optikai zoom az, pongyolán fogalmazva, olyan, mint a távcső. Lencséket használva ténylegesen közelebb hozza azt, amit fényképezel. A digitális olyan, mintha egy képbe a számítógépeden belenagyítanál. Nem lesz több információ a képen. Elméletileg és gyakorlatilag értelmetlen, én ki is szoktam kapcsolni.

Az ISO érzékenységet eléggé összetett elmagyarázni, de az a lényg, hogy minnél nagyobb annál jobban bírja a gép mozgó dolgokat fényképezni, illetve annál jobban lehet vele sötétben fényképezni.

Miheztartás képpen ezek szoktak lenni: ISO 25, 50, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400

2008. máj. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem hozzászóló korrekt, viszont annyiban még kiegészíteném, hogy ha rossz fényviszonyok mellett fényképezel, és az ISO érzékenységet emiatt növeled, akkor minél magasabbra teszed, annál zajosabb a kép. Ez kompakt fényképezőgépekre hatványozottan igaz. Ha az embert zavarja a nagy képzaj, akkor célszerű mindig a legalacsonyabb ISO-n fényképezni.
2008. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat,de mit értesz az alatt hogy képzaj?:)
2008. máj. 31. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nagyon hosszú lenne ezt most leírni.

Ez a zaj:) [link]

2008. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!