Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudnátok ajánlani egy jó LED...

Tudnátok ajánlani egy jó LED HD monitort PS3 konzolhoz?

Figyelt kérdés

Töröm a fejem töröm a fejem, eljutottam oda, hogy végre eldöntöttem, melyik konzolt vegyem, na de most, kéne egy fasza monitor hogy 100%-osan élvezhessem a jelenlegi konzolgeneráció adta gyönyörű képminőséget.

Olvastam pár érdekességet, amit végül is nem értettem meg pl.:iputlag, illetve látom hogy a monitoroknál fel van tüntetve a válaszidő, láttam 6-2ms-es monitort, nem tudom ezt hova tenni, hogy mennyire számít.

A lényeg, egy megbízható monitort szeretnék, amin van HDMI bemenet illetve a legjobb ha van mellett VGA vagy DVI bemenet is mert az asztali gépem is ugyan ezt használná.

A lehető legjobb legyen a konzolhoz, és az esetleges új generációhoz(lehet az E3-at meg kéne várni de az olyan messze van xD).

Az ár nem nagy max 70.000Ft, de többet is felsorolhattok akár, esetleg 40-50eFt-os kategóriából is jöhet.

Ugye nem kell valami hatalmas de azért 20 inch fölött legyen.

Köszönöm a segítséget előre is!


2013. jan. 7. 14:08
 1/1 anitaanita ***** válasza:

Hello!


Miért ragaszkodsz monitorhoz? Miért nem veszel inkább egy LCD televíziót? Pölö ezt [link]


Full HD, 24 inch, sok csatlakozó, és 2 év gari. Tehát olyan szar nem lehet!


A válaszidő az egy érdekes kérdés. Attól az álló kép nem lesz szebb. A mozgásnál van szerepe. Ha a képernyőn mozgó objektum sebessége túl nagy, vagy a válaszidő túl nagy (tehát a kettő szorzatának egy kritikus érték alatt kell maradni), akkor a mozgás mögött homályosság lép fel egy rövid ideig.


Ez mindig is így lesz. Az 1ms -os válaszidejű monitoroknál is. A különbség csak annyi, hogy azt már bizonyára SENKI sem fogja meglátni, mert olyan rövid ideig tart a jelenség. Tehát a válaszidő minél kisebb, annál jobb. Viszont van egy olyan kicsi érték, ami alatt már nem tudsz látványra különbséget tenni. Ez a szint egyénenként változó. Szerintem a 8ms az bőven jó.


De hát ki kell próbálni. Legjobb, ha fekete háttéren mozgatsz egy fehér valamit. (Pl. PAINT-ban fekete alapkép, és kis fehér kockát rángatsz gyorsan jobbra-balra)

2014. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!