Xboxom (RGH-s) össze van kötve a Full HD-s Tv-mel, és furcsa, szabálytalan körvonalas képet kapok! Ha mozgok (kontrollerrel) rezegnek is a körvonalak? Mi lehet a gond? TV, konzol be van állítva, HDMI kábel csere nem segít!

Figyelt kérdés

Pontosabban, részletesebben + linkek, videólinkek a gondról:

Az a helyzet, hogy RGH-s Xbox 360 Slim-em van. Vettem egy JVC Full HD-s televíziót 50Hz. HDMI kébellel összekötöm, beállítom 1080p-re. Utána kiírja a TV, hogy 1080p, és 60Hz, de mozggásnál rezeg a kép, minden játéknál a rezegnek a körvonalak, és élvezhetetlen. Kipróbáltam kb 10 HDMI kábellel, mindegyiknél ugyan ezt produkálja (volt köztük csúcskategóriás HDMI kábel is). Másik TV-n is kipróbálta, egy 100 Hz-es Full HD-s Samsung okostévén, szintén ugyan ez a gond! Nem tudom mi lehet a baj! Videót esetleg e-mail címre tudok küldeni! Egyszerűen mindegyik játék élvezhetetlen. Mi lehet a probléma? Igényel szerelőt esetleg, vagy csak valami kisebb gond lehet? hol lehetne beállítani? Karácsony óta próbálom megoldani, fórumokon keresgélni, és senki nem tudja a választ, senkinél nem produkált ilyet a gépe! Mi lehet a probléma? Válaszukat előre köszönöm! Üdvözlettel,

Bigner Dávid


utóirat: Mikor Displya-nél kiválsaztom a Boxba hogy 1080 p, utána megkérdezi (a 100Hz-es Tv-nél is megkérdezte!):

Your display settings have changed. Do you want to keep the new setting?

If you keep the new settings, your TV will be tested to see if it also supports this setting at 50hz.

YES/NO

Rámegyek, hogy YES, és utánna ezt adja be:

Now displaying at 50Hz. Does this display appear correctly?

YES/NO

Ha a Yes-re megyek akkor is ilyen furcsa rezgős lesz a kép, de ha a NO-ra megyek,akkor is!


Azt is észrevettem, hogy a rezgés csak akkor van ha mozgatom a kontrollert, tehát ha mozgok. Ha nem, akkor csak zavart, egyenletlen, ronda lesz a körvonal.


Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni! Előre is köszönöm! Smiling

További szép napot!


Itt van videó a gondról:


[link]


Itt pedig az Xbox beállításról:


[link]


2013. jan. 8. 19:25
 1/7 A kérdező kommentje:

+ még 1 kép, hogy milyennek adja vissza a borítóképeket a menüben:

[link]

2013. jan. 8. 19:28
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy akkor rezegnek a körvonalak ha mozgatom a képet kontrollerrel, ha nem mozgatom, akkor csak csúnya, egyenletlen marad (ilyen például a kép, amit az első hozzászólásba linkeltem) Ha mozgatom, vagy mozog az a körvonal, akkor olyan, amit a videóban látsz!
2013. jan. 8. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik játék van az első videón?
2013. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Far Cry 3. De az összes játéknál ilyen, nem csak annál!
2013. jan. 9. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az Rgh chippel lesz a gond
2013. jan. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Helló!

Szerintem nem kellet volna RGH-ztatni, szétcseszi az egész xboxot.

2013. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első videón nem tudom eldönteni hogy a képernyő mozog vagy a te kezed amivel a telefonodat tartod :D

Amúgy közelről persze hogy csíkokat látsz mert folyadék adja a színt próbáld meg távolabbról ha nem segít akkor :

[link]

2013. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!