Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért kapcsol ki játék közben...

Miért kapcsol ki játék közben a laptopom?

Figyelt kérdés

Még a nyár elején kezdődött a probléma, hogy a vizsgaidőszak végeztével gondoltam végre hagyok időt a tanuláson kívül annak, hogy esténként játszak a játékra teljesen alkalmas laptopomon. Az Assassin's Creed első részével játszottam, amikor 15 perc után egyszerűen kikapcsolt a gép és percekig nem is tudtam visszakapcsolni, azóta minden játékkal ez történik, ami úgymond "frissebb", régi, pl 2002-es játék (Icewind Dale 2) tökéletesen fut, nincsen semmi probléma. A dolog azért is pikáns, mert van egy kivétel: a Fifa 12/13 kikapcsolás nélkül fut, amit érdekesnek tartok. Még tavaly januárban simán tudtam vele egész nap játszani a Skyrim-en. Aztán fél évig smemivel nem játszottam, s nyáron ez a probléma fogadott. Azóta fél év telt el, s aprobléma még mindig fennáll!


A laptop adatai:

AND Phenom I X4 N970

AMD Radeon HD 6650M 1GB VRAM

640 GB HDD

4 GB DD3 memória


mi lehet a gond? túlmelegszik a laptop? az hogy lehet? a FIFA alatt pl. miért nem? miért nem kapcsol ki? talán poros lehet? ki kellene tisztítatni? előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 17. 13:26
 1/3 A kérdező kommentje:

elnézést, a processzor:

AMD Phenom II X4 N970

2013. jan. 17. 13:27
 2/3 anonim ***** válasza:

"túlmelegszik a laptop?"


Nekem is ez jutott először eszembe. Lehetne más gond is, de ha nem is lehet visszakapcsolni, akkor vagy proci/videokari túlmelegedés, vagy esetleg még tápegység.

2013. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a túlmelegedést azért is tartom érdekesnek, mert azelőtt nem jelentkezett ez a probléma. tényleg, nem játékra vettem a gépet, hanem elsősorban tanulásra, munkára és internetezésre, de néha ki akarok kapcsolódni, akkor pedig zavaró ez a dolog.


szóval: a probléma nem jelentkezett még egy Battlefield 3-nál sem, ahol dolgozott a proci és a videókártya is rendesen. most pedig 1 évvel a vásárlás után már ezeknél a játékoknál kikapcsol a laptop kb. 15 perc után, egy régi RPG-nél pedig nem. egy Packard Bell EasyNote TK-ról van szó egyébként. hűtőpadot pedig használok.


ezeken felül tökéletesen működik a gép. tényleg arra gondolok, hogy mivel sokat megy egy nap (5 óra kb. vagy több!), így lehet hogy sok por került bele, amit ki kellene tisztítatni, talán a por miatt melegedhet gyorsabban a laptop.


várok további válaszokat, és köszönöm annak, aki ír!

2013. jan. 17. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!