Lehet baja az erősítőmnek?

Figyelt kérdés
Egy Philips FWM-154 Mini HiFi-re rá kötöttem pluszba a 2 gyári hangfal mellé, a felső csatornára egy Fujitsu Siemens J-7922 mélyládát (ami szerintem 15W-os). Szoktam néha fullra tenni a hangerőt, eddig nem volt baja hál istennek.

#Philips #J-7922
2013. jan. 22. 13:38
1 2
 1/16 Osynho ***** válasza:
64%
Tehát ugyanabba a kimenetbe kötötted, mint amibe a hifi hangfalai vannak? Vagy mit jelent, hogy "felső csatorna"?
2013. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az erősítő max. teljesítménye 40 vagy 44 W 8 OHM, és a plusz hangfal 4 OHM
2013. jan. 22. 13:41
 3/16 A kérdező kommentje:

2 külön helyen van a 2 gyári hangfal, és az egyik részhez kötöttem a pluszt...kép: [link]

Fehér színű a plusz hangfal, egyik része a pirosba a másik a feketébe van dugva

2013. jan. 22. 13:46
 4/16 anonim válasza:
Igen lehet baja, meg a hangfalaknak is full hangerőn, mivel ott már gondolom torzítanak, így egy idő után túlmelegszik minden...
2013. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kissé fura, de nem torzítanak...tisztán hallatszanak, mind a három.
2013. jan. 22. 13:57
 6/16 Osynho ***** válasza:

Féloldalasan terheled így az erősítőt, és az impedanciával is gondok vannak. Nem lesz hosszú életű az erősítő.


Egyébként mi értelme van egy ilyen kis mélyládának? Nem sok hangja lehet... Sőt, mivel nem vágod le róla a nem kívánt frekvenciákat, eléggé doboz hangja lehet.

2013. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ilyet több ismerősöm is csinált de hogy mi értelme van azt eddig nem sikerült rájönnöm!Ha ilyet csinálsz akkor figyelj a polaritásra,hogy ne befelé húzzon a membrán,meg ne legyen nagyobb az Ohm mint az erősítőé,kevesebb az lehet.8Ohm ra mehet 4 de 16 már nem.
2013. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Osynho ***** válasza:

Nem, pont, hogy kisebb nem lehet az impedancia. Ha nagyobb, akkor csak a teljesítmény fog csökkenni, baja nem lesz az erősítőnek.


A kérdező meg összevissza kötözgetett, aminek jó vége nem lehet, és még szarul is szólhat. :)

2013. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lesz baja az erősítőnek, túl alacsony az impedancia. Tönkre fog menni.
2013. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Értelme nem sok amit csináltál, hacsak nem az hogy rövid úton hulladékká változtatod a végfokot.
2013. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!