Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van ugye az örök mozgó. Az...

Van ugye az örök mozgó. Az tényleg örök mozgó vagy elemmel működő? Mert barátommal veszekettem szerintem szimpla fizika szerinte elemmel működő. Kinek adtok igazat?

Figyelt kérdés
mert barátommal veszekettem szerintem szimpla fizika szerinte elemmel működő. kinek adtok igazat?

2013. jan. 26. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Van ugye az örök mozgó."

Nincs.

Innentől már ki tudod bogarászni magad is :)

2013. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 _Random válasza:
88%

Az orokmozgo azt jelenti, hogy kulso energiaforras nelkul, vagyis csak a sajat energiajat felhasznalva "orokke" mozog.

Ilyet egyelore senkinek sem sikerult eloallitania.

2013. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már az első mondat hibás a kérdésben: "Van ugye az örök mozgó"

Örökmozgó, perpetuum mobile nem létezik.

2013. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elméleti örökmozgó attól "örök", hogy több energiát állít elő, mint amennyi a "mozgásának" fenntartásához kell. Példa: mechanikai örökmozgó elindítása után "valahonnan" plusz energiát kell, hogy "előállítson", mert a súrlódások okozta veszteséget valahonnan pótolni kell.

Ilyen rendszert (örökmozgót) eddig még senki sem tudott készíteni (bár voltak ideig-óráig annak tűnő, külső energiaforrást felhasználó "csalások"). Az alapvető fizikai ismereteinknek szintén ellentmond, ami alapján az elméleti fizikusok ki merik jelenteni, hogy "örökmozgót" az általunk ismert környezetben nem lehet megvalósítani.


Szóval nincs "örökmozgó", max. vannak izgő-mozgó asztali díszek, amik addig "örökmozgóak", amíg meg nem állnak (mert mondjuk kifogy az elem).

2013. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. akkor vesztetem ezek szerint:) (nem kell több válasz az eddigi válaszok meggyőztek)
2013. jan. 26. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!