Szeretnék hobbi szinten fényképezni, bulikat szimpla képekben megörökíteni, szóval csak úgy. Szerintetek ez erre jó? (link)

Figyelt kérdés

Számomra a legfontosabb h jó minőségű,szép,nagy,jól látható képeket lehessen vele csinálni,ne valami torzítós,életlen sz@r legyen..én full nem értek ezekhez a múszaki dolgokhoz..szóval ha valaki segítene azt megköszönném!


[link]


2010. jan. 15. 04:25
 1/7 anonim ***** válasza:

úúú.... ez full nem jó. ez neked nem lesz jó. ha már jó kell, akkor inkább canont, vagy nikont vegyél. persze, van más jó is, de ezek letesztelt, megbízható márkák. sony is, csak ő nem a fényképezőkben jeleskedik!

sztem nem ilyen pici, digitálisat kell nézned, mert ez "családi elcseszett fényképkészítő" egy kezdő kezében. nekem van egy kis digitális is, nikon coolpix. szép képeket csinál, felbontást be tudod állítani, nagyon nagyra is! 40e volt amikor vettem. Nekem ez "sportfozózni" jó, mert máshova komolyabb, nagyobb gépet viszek. De mondjuk koripályán, jobbra ballra forgolódás, vállfelett fényképezés, stb, nehézkes lenne egy profi géppel. Viszont ez a nikon coolpix megközelíti minőségben a pro képeket.

amit ugye tudni kell, hogy a profi fotókon van egy csomó utómunka. ps, cs, stb.... tehát nyers képként azok se ilyenek egyből, mint amit az újság lead, stb...

tehát én nikon coolpixet ajánlom

2010. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, mit takar a hobbi szinten fényképezés.


ha csak kattintgatni szeretnél, de szeretnéd azt is, hogy jó minőségűek legyenek a képek, akkor megfelel az amit belinkeltél.


ha kicsit szeretnél is érteni hozzá, kitanulni a szakmát, akkor az első válaszolónak igaza van. kérdezd őt, hogy milyet ajánl. de egy jó gép olyan 50 000 körül kezdődik. amivel meg profi fotósok dolgoznak, lehet akár milliós nagyságrend is. jó gondolom, nem olyat szeretnél :)

2010. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

egy bizonyos összeg felett, már teljesen mindegy menyit fizetsz egy gépért, mert már semmi újat nem mutat. szerintem ez a határ olyan 300-400 e környékén van. amit még ajánlanék, az a fujifilm finepix. igaz, ez nem egy kis gép, de felteszed a nyakadba, észre se veszed. apukám ilyennel fotózza a bulikat. neki totál eredeti az egész, és így is szép képeket csinál.

mert ugye illik tudni, az objektívek a nagyobb gépekben cserélhetők. és az eredeti nem hozza ki a legtöbbet a gépből. ha vennél hozzá egy olyat, ami szélesebb látókört biztosít, akkor neked megfelelő képek lennének.

és amit ne felejt el! memóriakártya! nekem összesen 23 memóriakártyám van, minden fényképezőbe, több is. és mindig viszem magammal, a géppel együtt. ugyanis jó minőség egyenesen arányos a nagy mérettel. a finepix-et mikor én vittem magammal buliba, akkor nálam 20 kép után kellett cserélni az eredeti kártyát. tehát az nagyon kevés. ha veszel, akkor mínél nagyobbat. annyira nem is drágák.

egy fényképezőnél igazából ami drága, az az objektív. vannak 3-4 ezerért is, de gyakoribb 10-20 e-ért. és az sem ritka, hogy 40-50 ezer egy objektív. ez jelenti főleg a kiadásokat.

2010. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem arra a cálra, amit írtál nagyon megfelel ez a gép! Egy baj van vele: Memory Stick kártyával bővíthető. Inkább olyat válassz, amibe SD-kártya kell! A Memory Stick az csak a Sony és az Ericcson készülékeiben használható, az SD-kártya pedig szinte minden "kütyübe" jó!
2010. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most vetünk pont ugyan ilyen gépet, csak az extreme digital.hu-ról rendeltem, ott 19900.

Nekünk van két kisgyerekünk, és azért vettük, hogy leginkább őket fotózzuk. Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de a férjem utánna érdeklődött egy hozzáértő embertől, és azt mondta ez jó gép. Persze én is tudom, hogy van ennél sokkal jobb is ami többet tud, de azt már megfizetni nem bírtuk volna:)

Szerintem szép képeket csinál, többféle beállítás van a menüjében. Amire nekünk kell arra nagyon jó, még ki se tudom használni az összes funkciót.

Mi most vettünk hozzá memória kártyát az Auchanban 2 GB-os, memory stick pro duo "márkájú", asszem most 3000 forint volt. Erre a 8 megás képből 475 db fér rá, szerintem az elég sok!

Szóval ha csak hobbiszintem akarod használni, akkor szerintem nagyon jó kis gép!

2010. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeket!!:)
2010. jan. 15. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
visszaírtam a privire! de figyi! metroban ma 2x ezer forintért láttam! fele annyi, mintha neten rendelnéd!
2010. jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!