Olympus VN7700 diktafon milyen hangformátumban vesz fel?

Figyelt kérdés
Bár nincs USB-bemenete, csak hangkábelen át lehet számítógépre valós időben átjátszani vele a felvételt hangkártyán keresztül, mégis, lehet-e tudni (valaki tudja-e), hogy milyen formátumban tárolja a felvételeket ez? Pl. wav, wma, ogg, mp3, stb.? Vagy a saját formátumában? legalább annyit lehet-e, hogy tömörítetlen, vagy tömörített-e a felvétel hangformátum? A neten erre nem találtam semmilyen adatot.
2013. febr. 2. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját formátum valószínűleg. És borzasztóan tömörített.

A "legjobb" minőségben is 78 órat rögzít a 2 GB belső memőriába, ami maximum 64 kbps. A rosszabb hangminőségek említésre sem méltóak, a legnagyobb tömörítésnél az átvitel 300-2900 Hz, ami gyakorlatilag mobiltelefon hangminőség.

2013. febr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de e két adatot keverted szerintem össze:


"2GB internal memory for more than 1100 hours recording (LP mode)" és


"Extra long battery life: over 80 hours (SP Rec. Mode)"


Vagyis 80 óra fölött lehet vele egyhuzamban fölvenni, addig bírja az akksija.


Viszont ha LP minőségben 1100 órát tud rögzíteni a 2 GB-os memóriájára, akkor az SP-ben, vagyis normál minőségben, sebességben kb. 550 óra. Ennyi jut 2 GB tárolóhelyre.


Ez alapján újraszámolnád, légyszi, hogy ez milyen tömörítés (vagy tömörítetlenség), hány Hz-es hangminta-vétel, stb. lehet? Előre is köszi!

2013. febr. 3. 09:39
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt találtam róla magyarul:


[link]


Itt azt írja:


" - A 2 GB belső memóriába több mint 1100 órányi felvétel rögzíthető (LP üzemmódban)


- Extra hosszú üzemidő: több mint 80 óra (SP felvételi üzemmódban)". Valamint:


"A hosszú üzemidő több mint 80 órányi folyamatos felvételkészítést tesz lehetővé (SP üzemmódban)."


Ezenkívül:


"Felvételi formátum:


Sub Band Codec / CELP"


Ez milyen? Ez tömörített?

2013. febr. 3. 09:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamit te itt nagyon félrenéztél. Te kérdezel, mi válaszolunk, nem fordítva. Semmit nem kevertem össze, amit írtam az úgy van. Látom adatlapot keresgélni te is tudsz, ott szinte minden le van írva.

Amúgy a 78 óra 30 perc is onnan van:

[link]

Számold ki 2 GB hány bit, oszd el annyi másodperccel, amennyi a 78 óra 30 perc, megkapot egy másodpercre hány kilobit jut. Ennyi.

A mintavételi frekire csak az átviteli sávszélesség utal, az HQ-ban is csak 16 kHz.


Ha nem hiszed, számolj utána. Ha te jobban tudod, akkor minek kérdezel? A google neked is jó barátod.


És igen, tömörített. Tömörítés nélkül 16 kHz mintavétellel 16 bites hangmintánál 78,5 órához kb 9 GB hely kéne.

A tömörítésről (csak egy a sok találat közül):

[link]

2013. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kérdeztem is a legutóbb, ott a kérdőjel az utolsó mondatom végén. De azt hittem, beszélgetünk egy témáról és egymást segítjük. Ezért amit találtam, bemásoltam. Ha ez bűn, hogy a kérdező néha válaszol is, akkor nem t'om, mi van. Egy témában az ember ha utánanéz, egy idő után informáltabb lesz és ezt meg akarja osztani a válaszolóval is, hogy a következő segítségét már úgy írja le, hogy tudja, hogy a kérdező már mit tud erről.


Ki az a "mi",,,?! Ez már egy felsőbbrendű klikk a kérdezővel szemben? Eddig csak _te_ válaszoltál, nem "ti".

2013. febr. 3. 13:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy kérdeztél, hogy hibát találhass a válaszban. Én tényeket írtam. Továbbiakban enm érdekel a diktafonod, és hanyagoljál. Le is pontiozhatsz, az sem érdekel.

Itt kétféle ember van. Az egyik tudja mit beszél. A másik beszél, beszél amit tud. Én tudom melyik csoportba tartozom, más meg nem érdekel.

2013. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az angol Wikipédia-szócikket én is megtaláltam az este; az alapján, amit ott olvastam úgy tűnik, hogy ez sajnos tömörített, mert ez a Sub Band Techonógia képezi az alapját az mp3-as tömörítési eljárásnak...


Az egész kérdésre azért volt szükség, mert egy ismerősöm egy számunkra nagyon fontos (egyszerre beszéd- és zenei) felvételt készített és kíváncsi voltam, hogy ez milyen minőségben sikerült. Őszerinte jó; de ha meghallgatnám (saját cuccon...), a fentiek alapján lehet, hogy nekem nem felelne meg... :-) Ő gépre a hangkártyán keresztül Audacityvel veszi át; azon keresztül valószínűleg jobb minőségűnek hallotta átjátszás közben (meg attól is függ, hogy milyen PC-hangszórókon hallgatja vissza). Az eddig megtudott műszaki adatok nem túl biztatóak ilyen szempontból, de köszönöm a segítséget és elnézést kérek, ha valakit megbántottam volna...! Az is igaz, hogy főleg beszédfelvétel volt; az ilyen diktafonoknak meg mégha alacsony frekvenciával és/vagy tömörítve vesznek is fel, vannak ilyen beépített beszédjavító automatizmusaik, mert a beszédre koncentrálnak... Régen magnóval vettek föl ilyeneket, azért azt a minőséget csak eléri... Az meg elég! :-) (Sőt, sokak szerint az analóg technika nagyobb hanghűségű, mint a digitális, de ez már egy más téma... :-) )

2013. febr. 3. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!