Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan működik ez a videokárty...

Hogyan működik ez a videokárty cserélés?

Figyelt kérdés
Új videokártyára van szükségem a Sims 3 játékhoz. (megvettem a boltban mivel nem tudtam letölteni és most mégis kiadja...)Azt tudom hogy újat kell venni műszaki boltban de többet nem nagyon. Honnan tudom hogy milyet kell venni? és hogyan lehet kicserélni? megtudom én csinálni a cserét vagy számítógépszerelő kell hozzá?(úgy hogy fogalmam sincsen hogy hogyan kell)És mennyibe kerül? (Légyszi ha tudtok segíteni akkor nagyon egyszerűen magyarázzátok el műszaki szavak nélkül mert kezdő vagyok ilyenekbe.. :()

2013. febr. 4. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A Sims 3-nak nincs nagy gépigénye, ezért bármely belépőszintű videokártya megfelel (kb. 10000 Ft), persze vehetsz drágábbat is ha van rá pénzed. A gyártó ízlés kérdése. Ha nem túl régi a géped (5 évnél fiatalabb), akkor valószínűleg PCI-s kell, ha ennél régebbi akkor lehet, hogy AGP-s. (PCI, AGP a foglalat típusa ahová a videokártyát be lehet dugni). Ha leírod az alaplapod típusát akkor megtudom mondani pontosan, vagy viszed magaddal a régi videokártyát a boltba, hogy ilyen típusút kérsz.

Kiszerelés:

1. húzd ki a tápkábelt a konnektorból (nem elég ha kikapcsolod a gépet, mert akkor is áram alatt van)

2. vedd le a burkoltat (kézzel vagy csillagcsavar-húzóval tudod kitekerni a csavarokat)

3. a videokártyát általában 1 csavar rögzít a házhoz, ezt is vedd ki

4. valószínű, hogy a videokártya egy külön tápkábelen kap áramot a tápegységtől, ezt húzd ki

5. ezután kihúzhatód a videokártyát az alaplapból

Beszerelés:

Ugyan az mint a kiszerelés csak fordítva.


A számítógépeben az összes csatlakozó aszimmetrikus, azaz csak egyféle módon lehet összedugni őket, ha nem megy, ellenőrizd, ne erőltesd.

A videokártya csere nem bonyolult (meg ha leírva annak is tűnik), ha van egy kis kézügyességed, és van annyi eszed mint egy csimpánznak simán megoldható. :)

Ha úgy érzed, hogy nincs tehetséged hozzá, a boltban biztos segítenek kicserélni a videokártyát (1-2000 Ft).

2013. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A két különböző foglalat (PCI-Express, AGP)

[link]

Ha foglalt végén látható fehér pöcköt lenyomod, akkor a videokártya "kiugrik" a foglalatból. Beszereléskor a videokártya pöcökhöz közelebbi végét kell először betenni.

2013. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezer köszi a válaszért. :)) megpróbálom ahogy írtad és majd írok hogy sikerül :) bár kicsit félek hogy rossz helyen szerelem le.. :/
2013. febr. 4. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!