Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elszakadt a fülhallgatóm,...

Msebi06 kérdése:

Elszakadt a fülhallgatóm, hogy van ennek a vezetékelése?

Figyelt kérdés

Kiszakad a jackdugóból a vezetéke a sony fülesemnek. Venni fogok egyik nap hozzá egy csatit, de a vezetékein nem értek valamit. A fekete műanyagban van 3 vezeték, sárga,piros zöld. Na ezek összeérnek, de akkor hogy nem érintkeznek? Le vannak festve? Van bennük külön-külön vmi fehér szövetféleség is, az minek?


Volt már egyszer hogy egy adapterem tönkrement, levágtam a vezetékét, és abba is így volt, egy zöld meg piros vezeték benne, de összeértek, szétválasztottam őket, de amint összeérintettem áram alatt őket szikrázott, akkor előtte mért nem?



2013. febr. 11. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A 3 vezeték közül az egyik:

- a jobb csatorna, általában a piros

- a másik a bal csatorna, általában a zöld

- és a 3. a közös (test) vezeték, általában fekete v amilyen volt a cégnek éppen, aki gyártotta.

Azért beforrasztás előtt érdemes leellenőrizni!

A jack dugó vége a bal, utána a jobb, végül a csati házhoz legközelebbi a test érintkező. Jó munkát, sok sikert!

2013. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lakkal vagy mivel vannak szigetelve.
2013. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eltaláltad, műanyag festék van rajtuk. Ha javítod, ugye a megfelelőt a megfelővel összekötöd és kb. ennyi is lenne, de mielőtt összeforrasztod, húzz rá vékony műanyagcsövet, vagy zsugorcsövet, vagy tekerd be szépen szig.szalaggal!

Én mindig itt rontom el, mert nem vagyok elég türelmes, és ronda is szokott lenni nálam, szóval figyelj.


Az a szövet pedig semmi, ez adja a drót alapját.

2013. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha kiméred, hogy mi, mi. Ha nem tőből vágtad el, akkor könnyebb. A méréshez ónozd le a vezetékeket, csak úgy fog menni (ilyenkor leolvad a védőréteg)!


És tényleg, sok szerencsét, jó munkát hozzá!

2013. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lakkszigetelést a pillanatpáka simán leégeti, füstöl egyet és utána szépen lehet forrasztani.
2013. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a bekötést vágom én is hogy van, csak azt nem értettem, hogy miért nem érintkeznek. Köszi a válaszokat még egyszer, veszek csatit és összedobom.
2013. febr. 12. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!