Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik lenne a jobb választás?...

Balázs88 kérdése:

Melyik lenne a jobb választás? Samsung UE32ES6570 vagy Panasonic Viera TX-L32ET5E?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Én inkább a Panasonic felé hajlok mivel őket tartom a legjobb tv gyártónak, de várom a véleményeket.

Tudásba szinte egyforma a kettő.



2013. febr. 17. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a japán márkákat szeretem. Biztos meg köveznek, de a japánok jobb minőséget csinálnak. Panasonicot válaszd!
2013. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt kell mondja hogy a Samsung 400Hz-es képfrissítéssel rendelkezik.A Panasonic még az adatokat sem tünteti fel.

Mindenképpen a Samsung-ot válaszd.Eredeti Panasonic-ot kb:250éve láttam amiben tényleg minden alkatrész Japán-volt nem Made In China mint a mostaniakban.Mivel a tengeren túli termékekre szigorú vámot kell fizetni fent áll a lehetőség hogy valamelyik EU-s országban rakták össze Magyarul a nevén kívül a Japánokhoz semmi köze.

[link]

2013. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A 25 helyett véletlenül 250-et írtam Bocsi!!!
2013. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy a Samsung TV-ben benne a DVB-S a Panasonic ezt nem tudja.

[link]

2013. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a Smart tulajdonságokat és az Alkalmazott Technikákat a Samsung "utca hosszal veri" a Panasonic-ot!

Apám munka társa is esküdözött a Panára most készül kicserélni a TV-jét pedig 1 éves sincs.A másik a Samsung garancia ami 3ÉV!!+ 10% felárért +2 év=5év és házhoz jön a szervíz nem úgy mint más márkáknál a garancia még a képernyő sérülésére is kiterjed Pl.ha gyerek van és beledobja az építő kockát arra is érvényes!!A Samsung support ingyenesen hívható és nagyon segítőkész csapat szóval van háttere a szolgáltatásnak nem kevés!!!

2013. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A panasonic tulajdonságainál nem írták de az 300 Hz backlight scanning technológiával készült

a Samsung meg 400Hz es cmr, azt olvastam most hogy a cmr elég gyatra és nem a valós panel Hz-et mutatja.

A cikkből:

A beépített panel 50Hz-es, de CMR révén (Clear Motion Rate) 100Hz-et is tud szimulálni. Erről kicsit később még írok. A lényeg, hogy a CMR elég gyatra technológia, mivel bekapcsolva látványosan leesik a fényerő, viszont cserében csak alig-alig lesz folyamatosabb a megjelenített kép.


A cikkből:,,Ha kíváncsiak, hogy mennyi a TV valódi képfrissítése, akkor egészen az ES6500-as típusig csak kettővel kell osztani a CMR frissítést.


Akkor gondolom ez a Samsung csak valójában 200Hz es.

Csak az a kérdés hogy a Panasonic backlight scanning 300Hz es panelja valójában mennyi lehet?


Az igaz hogy a samsung és a Panasonic tv-k is LG panellel szereltek?

2013. febr. 17. 16:15
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekelne:

Valódi 100Hz vs. CMR 100Hz


Na de mi a fenét jelent hogy valódi 100Hz? Érthető kérdés, nekem sem volt tiszta jó ideig. Először lássuk a becsapós 100Hz-et, a CMR-t:


CMR: Clear Motion Rate, ahogy a Samsung nevezi, de minden gyártónak van saját elnevezése. A technológia a szem becsapásán alapul. Úgy szól a mese, hogy egy képet minél rövidebb ideig lát a szem, annál élesebbnek érzi. CMR esetében minden valódi képkocka után beszúrnak egy feketét. Vagyis nem is kép beszúrásról van szó, hanem egyszerűen kikapcsolják a háttérvilágítást a panelban. Kép - sötétség - kép - sötétség - kép - .... így tovább. Éppen ezért, bekapcsolt CMR mellett észlelhető hogy gyengébb lesz a fényerő. Ugye ez abból fakad, hogy egységnyi idő alatt fele annyi fényt jut a szemünkbe, hisz az idő felében fekete képet "látunk". Ezt a technológiát a fórumban parasztvakításnak tekintjük, ugyanis nem lesz tőle se jobb képminőség, se a lejátszás folyamatossága nem lesz szebb.


Valódi 100Hz: nem tudom, hogy van-e pontosabb elnevezése a technológiának, de mindenesetre így a legbeszédesebb. Egy olyan TV amit valódi 100Hz-es panellal szerelnek (pl EH6030 vagy ES6100 és nagyobb) a következőre képes: maga a megjelenítő alkalmas akár másodpercenként 100 kép megjelenítésére. Azonban hiába lenne képes erre, ha az antennából/dekóderből csak másodpercenként 50-et kap, be kellett vezetni a tartalom bővítést. Két képkocka közé a TV kiszámol egy harmadikat is (interpoláció). Megnézi mi volt az első képkockán, majd megnézi mi van a másodikon és kikalkulál a két kép közé egy köztes állapotot. Ettől a videó sokkal simább, folyamatosabb lesz, nem látunk vibrálást és nincs hatással a fényerőre sem. A valódi 200Hz-es TV még tovább megy, egyből 2 extra képkockát számol ki az eredetileg kapott kettő közé (a köztes képkockák számában lehet tévedek).


[link]


Ahogy a fenti ábrán is látszik, a valódi 100Hz-es képre is belehet kapcsolni a CMR-t és így a Samsung egyből 200Hz-esnek mondja. Ugyanígy a valódi 200Hz-esre is, így az CMR 400Hz lesz. Samsungnál szerencsés helyzetben vannak a vevők.


És végül egy videó: 60Hz-es röcögés vs 120Hz simaság

http://www.youtube.com/watch?v=SU3Qklaxyco&feature=fvwrel


Érdekes, de gondolom nem rossz a 400Hz es CMR Tv.

2013. febr. 17. 16:25
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogy melyiket választom azon még gondolkodok kicsit.

de kösz mindent!

2013. febr. 17. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:
A TV-k nagy részét Samsung képernyővel készítik mert az ő technológiájuk kiforrottabb.Mivel 20 évvel ezelőtt orvosi készülékeket is gyártottak és akkor is elnyertek valami díjat világszinten (MRI,különböző röntgen és lézeres sebészeti cuccokról van szó).Abban az időben a Panasonic és hasonló márkák csak szórakoztató elektronikával foglalkoztak.Nézz utána számos lapos TV gyártó használja a Samsung cuccait ez tény,nem ámítás.
2013. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a Panasonicnak még saját panel-gyára van. Én a helyedben azt venném, a minőség szempontjából. Oké, hogy nem japán az alkatrész, de a kínai koreai duó jobb? Amúgy meg az én Panasonic tévémet speciel Lengyelországban gyártották és a csehoraszági Panasonic vállalathoz tartozik, azért az sem kínai.
2013. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!