Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik objektívvel lehet jobb...

Melyik objektívvel lehet jobb képeket csinálni?

Figyelt kérdés

70-200-as, vagy 120-400 -al?


Jobb kép alatt a nagyobb felbontást, tisztáb képet értem. A kettő árban nagyon különbözik, ezért kérdezem.

Kezdő fotós vagyok, ezért nem tudom még.

Köszönöm a válaszokat.



2013. febr. 18. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:

"Melyik objektívvel lehet jobb képeket csinálni?"

Mindkettővel lehet jó képet csinálni. A jó kép nem fókusztávolság függő. A téma határozza meg a fókusztávolságot.


"Jobb kép alatt a nagyobb felbontást, tisztáb képet értem"


Én pedig a kép kompozícióját és tartalmát. A kép felbontása mindekettőnek azonos lesz ha ugyanabban a vázban, ugyanolyan felbontás beállításban fotózol...A tisztaság dolgot meg úgy egészében nem értem... Képzajra gondolsz?

2013. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy kezdő vagy... Jó, én még az se, ritkán fotózom s csak mert a páromnak van fényképezőgépe.

Nos. Az, hogy milyen átfogású az objektív, az egyetlen paraméter. Megnézheted az árakat, egyáltalán nem mindegy, hogy valami olcsó kitobjektívet vagy márkás csodát veszel, még a fényerőről sem volt szó... Gondolom, a második a drágább, az erős telék már csak ilyenek. Egyébként sokak a fix objektívekre esküsznek, mondván, azoknak tisztább a képük (valamit valamiért, a fényképezésben sokszor nem kaphatsz meg mindent egyszerre, remek átfogást, fényerőt, tisztaságot, ez nem így megy).

A felbontáshoz pedig a váznak van köze, abban van az érzékelő.

2013. febr. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsővel teljesen egyetértek (másodikat nem olvastam el). A jó fotó a fotóstól függ, de erre majd te is rájössz ha nem kezdő leszel és tisztában leszel bizonyos fogalmakkal, íratlan szabályokkal.
2013. febr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennyi infó alapján megválaszolhatatlan a kérdés.

Milyen 70-200-as, és milyen 120-400mm-es? Az utóbbi gondolom egy Sigma...(?)

2013. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tisztább kép megítéléséhez marha fontos tudni, hogy mégis milyen 70-200-ról és 120-400-ról beszélünk? Az obi gyújtótáva, valamint az alatta használt váz csak iránymutatás arra nézve, hogy milyen perspektívák érhetőek el az adott szettel. Egyáltalán mire akarod használni? Madárfotóhoz pl. kevés a 70-200, oda kell 400 mm, és a kérdés már el is dőlt.
2013. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elnézést. Én balga elfelejtettem linket küldeni.


[link]


[link]


A 150-500 természetesen drágább, de nem olyan egetrengető a különbség. Nem egy Nikon, vagy Canon teleobi, de erről a Sigmáról nem hallottam semmi rosszat eddig. Az álmaim gépe, amire majd felraknám valamelyiket a kettő közül (persze ha majd nyerek a lottón) egy nikon D5100 lenne.


Előbb pedig kérdezte valaki: Igen a képzajra gondoltam :)

2013. febr. 18. 16:35
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a kérdésben 120-400 as objektív szerepelt, de időközben rátaláltam arra a nagyobbra is. Szóval, így a háromról érdekene a véleményetek (remélem tegeződhetünk).

Ilyen gyér anyagi háttérrel, és tapasztalattal amim most van, még jó ideig nem veszem meg eggyiket sem, csak próbálom tágítani az ismereteimet.

És köszönöm, hogy Ti segítetek ebben :)

2013. febr. 18. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!