Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Blu-Ray lejátszó, médialejátsz...

Blu-Ray lejátszó, médialejátszó vagy maradjak inkább a DVD-nél? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

DVD lejátszóm van, amivel a többnyire 700x300-as felbontású filmeket szoktam nézni. Kiírom őket DVD-re, lemezenként általában 3-4 filmet, mérettől függően. Már egész gyűjteményem van. :D


Viszont megtetszett az, hogy egyes filmeket HD felbontásban is lehet nézni. Viszont ezeknek a mérete olyan 5-6 gigától kezdődik, ami ugye egy DVD-re nem fér rá... de ha rá is férne, többnyire MKV formátumban vannak, amit amúgy se játszana le a lejátszóm.

Ugyanakkor e filmek közül a kisebb méretűek - amik 10 giga alatt vannak - még nem olyan túl nagy felbontásúak, kb. 1280x580-as filmek. Csak ezekért lehet, hogy ne érné meg váltani, mert nem sokkal jobb a 700x300-nál.


Viszont az 1080p-s filmek már 15-20-30, sőt akár 40 gigát is elfoglalhatnak... Erre inkább Blu-Ray vagy médialejátszó érdemes? Mert pl. egy 40 gigás filmet nem tudom, hogy írok ki egy 25 gigás Blu-Ray diszkre...


Na meg ha leszedek sok ilyen filmet, egy idő után halmozódik, de szeretném őket megtartani, akkor az ilyen bazi nagy méretű filmeket hogy tudom tárolni???? /a gépemről törölni akarom, hogy a helyet ne foglalja/


Köszi előre a válaszokat!


2013. febr. 25. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor jársz a legjobban ha veszel egy 2tb hdd-t. Egyszerre nagy kiadás, viszont mégis olcsóbb mint ha lemezből vennél 2tb-ot .
2013. febr. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi értelme van bluray filmeket kiirni? Ha olyan sok pénzed van lemezekre akkor egyszerűbb ha megveszed eredetiben.
2013. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg egyáltalán mi értelme a filmeket elrakni? Lehet egyszer még megnézed valamikor,de valószinűbb hogy sosem,viszont beruházol bele nem kis pénzt csak azért ,hogy hátha. Gazdaságosabb ha egy filmet újra meg akarsz nézni,ha letöltöd újból.
2013. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érdekes lenne, ha az összes eddigi filmemet, ami ki van írva, megvettem volna eredetiben. :D :) Mivel van legalább 100-150 film, ha nem több... Meg amúgy is: megveszek egy adott filmet eredetiben, az már eleve többe kerül, mintha veszek egy darab üres DVD-lemezt, amire kapásból ráfér 3-4 film, míg az eredetin, amit boltban veszek, csak egy darab film van...
2013. febr. 25. 11:53
 5/6 A kérdező kommentje:

Elrakni pedig azért szoktam őket, mert ha éppen unatkozok, akkor hideg téli estéken jól esik válogatni közülük, hogy "na most akkor mit is nézzek?". :)

Az pedig, hogy újra letöltöm, nem mindig megy, ugyanis van olyan film, amit leszedtem annak idején, de mára már sehol nem találom...

2013. febr. 25. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy jó médialejátszót és mellé egy vinyót. Pl.: [link] Nekem ilyen van, mindent lejátszik hibátlanul, 1080p FULL HD-t is akadásmentesen! Plusz van rajta youtube, wifi, stb DVD elavult, 10éve volt nagyszám, mára értelmetlen, gyenge minősége van mostani FULL HD hez képest.
2013. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!