Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Beköthető erősítő nélkül egy...

Beköthető erősítő nélkül egy Blaukpunkt250 W os láda kocsiba? Ha igen vannak hátárnyai vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, h a 250W-ot milyen erősítővel tudja. Ha DC-DC konverterrel működővel, akkor akár jó is lehet, mert 4-8 ohmos a hangfalról van szó.

Tehát. Tudni kéne, h hány ohmos az a Blaupunkt ahhoz, h meg lehessen mondani, leterheli-e a rádióerősítőt - gondolom erről lenne szó - vagy sem?

Kihajtani nem fogja, az tuti! :D A legjobb esetben is megszólal és nem megy tönkre tőle az erősítő.

2013. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Simán rákötheted, mivel a fejegységed 4 ohmos impedanciával bír, a ládád is szerintem 4 ohmos lehet.

Én majd egy évig használtam így, míg nem tudtam mindent megvenni(végfok, pufferkondi stb...) semmi baja nem volt :D

Hátránya az, hogy nem fog olyan hangerővel szólni, mint amit le tud adni.

Max. hangerőre ne tekerd a fejegységed, mert akkor négyszögjelet kap a ládád, és sanyi lesz a hangszórónak. De hallani is fogod, mikor már torzít.

2013. febr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hogy lehet bekötni? vigyek két szálat a kalaptartón levő hangafalakról?
2013. febr. 27. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval, a kalaptartódon van két hangszóró ezek szerint.

Akkor minkét hangszórótól előrehozol egy-egy kábelt, és a rádiód hangszóró kimenetére kötöd. Az egyik oldalra az egyiket, a másikra a másikat. A polaritásra figyelj oda.

Mivel elég hosszúak lesznek a kábelek, érdemes a polaritás ellenőrzéséhez egy 1,5 V-os elemet használnod.

2013. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!