Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Objektíveknél pontosan mit...

Objektíveknél pontosan mit jelentez a mm tartomány? Mi kell a jó makroképekhez?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam már utána de most végleg belezavarodtam....milyen objektív kell a jó makroképekhez....mit jelent pontosan ha egy objektív 18mm-105mm?
2013. febr. 28. 09:33
 1/3 A kérdező kommentje:
min felvételi távolság:45 cm ez mit jelent?
2013. febr. 28. 09:40
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

1/f=1/t+1/k -> tanultuk még a középsuliban.


f: fókusztávolság

t: tárgytávolság

k: képtávolság


Fenti képletből az következik, h ha a t=végtelen, akkor k=f, vagyis a végtelenből érkező tárgyak képe a fókusztávolságban lesz éles.


Belátható, h a fókusztávolsággal változik az optika látószöge. Makro optikának az a lényege, h közeli felvételeket tesz lehetővé. Akár a fókusztávolságnál közelebbit is, lehetővé téve 1:1 arányú vagy még nagyobb kép készítését.


45 cm felvétel távolság pontosan azt jelenti, amit a szavak. 45cm-ről lehet képet készíteni. :)


Itt egy kis irodalom hozzá:

[link]

2013. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Objektítveknél pontosan mit jelentez a mm tartomány?"


Fókusztávolságot, az előző válaszoló ezt már ügyesen össze is foglalta. Ha két számot látsz akkor zoom objektívről beszélünk ami az objektív két végállásához tartozó fókusztávolságot jelöli. A fókusztávolság vs lapka méret dolgokat most nem is keverem bele inkább...


"Sokat olvastam már utána de most végleg belezavarodtam...."

Akkor nem olvastál eleget.



"milyen objektív kell a jó makroképekhez...."


Makroobjektív.


"mit jelent pontosan ha egy objektív 18mm-105mm?"


Pontosan a fókusztávolságot. Az objetkív fókusztávolság 18 és 105 mm között változtatható.

2013. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!