Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen vegyi anyag a füstfolya...

Milyen vegyi anyag a füstfolyadék és annak szagosító folyadékja?

Figyelt kérdés

Most érkeztem haza egyensúlyi gondokkal a színházi előadásról. Már a szünetben is rosszul éreztem magamat, szédültem.

Shakespeare: A vihar c. darabjának előadásakor állandó jelleggel működtették a füstgépet, én meg a 2. sorban ültem....



#rosszullét #füstgép #füstfolyadék vegyi összetétele
2013. márc. 6. 21:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Sajnos az első pont amit írtál már egyértelművé teszi, hogy igen sűrű füstöt hoztak létre zárt térben. Lehet hogy nem az olcsóság jegyében dolgoztak, és minőségi folyadékot használtak, de ekkora töménységnél ez gyakorlatilag édes mindegy. A színház szerencséje, hogy nem váltott az előadásra jegyet egy asztmás beteg.


A folyadékról én anno nem találtam adatlapot, így a gépek utasításából idéztem. De a jellegzetes édeskés szag (íz) arra enged következtetni hogy nem glikolos, hanem glicerines folyadékot használtak. Ehhez viszont alkoholt is kevernek (hogy milyen arányban, és pontosan milyen alkoholt, azt nem tudom), nagy mennyiségnél talán még gyorsabban előhozza a tüneteket. Mindenesetre bízom benne hogy komolyabb következményei nem lesznek.

2013. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Én ezt a 'REACH' Biztonsági adatlapot találtam egy füstfolyadékról. A www.toxinfo.hu lapon található cég foglalkozik bizonyos vegyi anyagok biztonsági adatlapjainak elkészítésével.

[link]

2013. márc. 7. 18:40
 13/24 A kérdező kommentje:

Ha már ennyire belemerültünk a téma boncolgatásába, itt küldök egy újabb helyet, ismeretösszegzéssel. :-)

Az etilén-glikolnak is van édeskés illata!

Magam is dolgoztam annak idején ezzel az anyaggal...


[link]

2013. márc. 7. 18:48
 14/24 anonim ***** válasza:
Valóban édeskés illata van az etilén-glikolnak, és a propilén glikolnak is, de a glicerines valahogy jellegzetesebb. Bár ekkora koncentrációnál nem hiszem, hogy azt figyelted és elemezted magadban, pontosan milyen is az "íze".
2013. márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ember, te nagyon ráérhetsz. Mi nfoglalkozásod?

Amúgy meg nagyon egyszerű, nem kell színházba, koncertre, diszkoba jarni...

2014. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Vegyész vagyok...

És köszönöm együtt érző (??), felelős közéleti(??), és problémamegoldó (??) jó tanácsodat.

Csak így tovább! Ettől lesz ám jobb a világ!

2014. okt. 16. 21:00
 17/24 anonim válasza:

Üdv! Mi a robe féle premium fog fluid-ot használjuk, nem olcsó, de erre sem merném kijelenteni, hogy teljesen biztonságos, ezért körültekintően bánunk vele, nem terítünk csak szükséges mennyiséget (a sűrű füstöt semmi sem indokolja). A füstgépek karbantartását sem hanyagoljuk el.


9 – PHYSICAL & CHEMICAL PROPERTIES

9.1 Appearance : Liquid.

9.2 Color : Colorless and blue, red, yellow, green, orange.

9.3 Smell : Weak.

9.4. Flash point : > 124° C

9.5 Auto-ignition : 229° C

9.6 Specific density : (H²O = 1) > 1

9.7 Stream density (Air = 1) : < 3,7

9.8 Water solubility : Completely miscible.

9.9 pH : Neutral.

9.10 Exposure values - TWA – used glycol

USA : 50 ppm (216 mg/m³) 8 hours.

10 – STABILITY AND REACTIVITY

10.1 Stability Product stable under normal conditions of use (temperature and pressure).

10.2 Conditions to avoid Elevated temperatures, heat, flames.

10.3 Materials to avoid

- Strong acids and bases

- Oxidants.

- There’s no known reactivity with normal products

11 – TOXICOLOGICAL INFORMATION

11.1 Inhalation :

- Long exposition :

An important concentration of vapor might cause adverse effects on the central nervous system. - Slight effects :

May cause headache, and vomiting.

11.2 Contact with skin

- Long exposition :

A regular and long contact with the pure product may cause irritation and make the skin dry. 11.3 Contact with the eyes

- May cause irritation.

11.4 High Toxicity The product is neither an eye nor a skin irritant

- DL 50 (rats ) under 20 mg/kg

- DL 50 (mice) under 30 mg/kg

12 – ECOLOGICAL INFORMATION

12.1 Degradability :

The product is largely biodegradable

12.2 Eco-toxicity:

The product is not toxic to the aquatic organisms

Fish : LC 50 (96 hours) > 32 mg/liter

Daphnia LC 50 (24 hours) > 10 g/liter

Algae LC 50 (8 hours) of 1,7 mg/liter

13 – ELIMINATION CONSIDERATION

- Do not reject in the rivers or in the drippings.

- Use authorized waste disposal in your country for products and packages.

2015. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Látod kellett neked kúltúra meg Skékszpír ,csak azt nem értem ha az első sor nézői feje a padló alatt van akkor ti a felhők alatt ültetek ,nem is láthattatok volna semmit mert elöntötte volna a füst a nézőteret ,de mégsem öntötte el tehát nem igaz hogy telibe kaptátok a füstöt. És mi lett a vége ,ahelyett hogy itt siránkozol nem a szinházat kéne feljelentened ? ha ennyire biztos vagy a dolgodban.
2016. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Tudod, ha pl. amikor avart égetünk, akkor füstölünk, (egyébként ma már környezetvédelmi okokból nem tehetnénk meg...) a tökéletlenül elégő szilárd égéstermékek apró szemcséi, a gáznemű égéstermékek a vízcseppecskékkel (kolloidális méretben gondolkozzál), füstöt képeznek. Ez közel s távol észlelhető jelenség. A közelben tartózkodók azonban ennek dacára azért látnak, látják egymást. Vagy pl., ha szalonnát sütsz, és a füstöt a szél a szomszédodra fújja, a szomszédod azért még képes felismerni a körülötte lévő embereket, tárgyakat.

A színházbeli esettel a megyei napilap foglalkozott, közzé lett téve. Gondolom, ennyi elegendő volt.

A világhírű drámaíró neve helyesen leírva: Shakespeare.

2016. szept. 2. 13:20
 20/24 anonim válasza:

Az a füst valójában köd, a hivatalos neve is: ködgép. A füstfolyadék gicerin és víz keveréke, illatanyaggal. A glicerin a többértékű alkoholok (cukoralkoholok) közé tartozó szerves vegyület, képlete HOCH2CH(OH)CH2OH. Színtelen, szagtalan, viszkózus anyag, melyet széles körben alkalmaznak. Íze édeskés, nagy mértékben enyhén mérgező, csakúgy mint bármely más alkoholszármazék. Ne idd meg semmiképp, és ha úgy érzed szédülsz tőle, akkor kerüld azokat a helyeket ahol használják.

Fényjátékoknál szükség van rá, mivel a fényt csak a fényforráson látod, valamint a falon, ahol visszatükröződik. De ha alkoholpermettel, apró gömböcskékkel terítjük a fény útját, akkor tükröződik minden gömböcskén, így látható a fény útja. Lézershow-nál gyakorlatilag élvezhetetlen nélküle az előadás.

Megjegyzem valóban előfordulhat alkalmazásánál fejfájás, de az pusztán a folyadékveszteség miatt alakul ki. Ha nem elégséges a folyadékbevitel, akkor a levegőben szétporlasztott alkohol elősegíti a szervezet dehidratációját - csakúgy mint bármely más alkoholos ital. Fejfájás, émelygés, szédülés lesz belőle másnap.

Természetesen lehet, hogy az átlagnál érzékenyebb vagy rá, ez esetben vagy kerüld ezeket a helyeket, vagy fokozottan figyelj a folyadékbevitelre.

2016. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!