Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hordozható hangszórót szeretné...

Caola kérdése:

Hordozható hangszórót szeretnék készíteni ötlet? Interneten kerestem de nem találtam választ rá, hogy is kéne megcsinálni az áramkört?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy hekus de szeretnék készíteni hordozható hangszórókat dobozzal együtt stb csak nem tudom hogyan tudom megoldani azt, hogy az áramot külön akkumulátorról szedje és ne csak azt a kevéskét használja föl amit a telefonom ad. Kiszedtem egy kis zseb hordozhatóból az áramkört így működik 4 1,5 voltos elemmel de nem így akarom megoldani :D Ötletek?

2013. márc. 8. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erőlködő: [link]

Akku: Vegyél egy relatíve kis méretű, de nagy teljesítményű (Ah-s) 12 V-os riasztóakksit.

Doboz: Szerintem fából lenne a legjobb, vagy egy régi hangfalból. Ilyenkor furkálni se kéne annyit.

Hangszórók: Amilyet választasz. Ajánlom a SAL termékeit.

2013. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ez a cikk sokat fog segíteni. Ha amatőr szinten értesz az elektronikához, nem nagy dolog megcsinálni. Ha érdekel, akkor pedig alkalmas egy ilyen projektbe belevágni.

2013. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm kifejezetten érdekel amúgy fadobozbol akartam csinálni es rakni bele egy kb 8-10-es közepet es egy 14-16-os méllyet ahhoz meg kell az erős aksi de kb olyan 20 cm magas 40 cm szeles es kb 10-15 cm vastag dobozra gondoltam
2013. márc. 9. 09:12
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűbbre gondoltam jóval de nagyon jó ötleteket adott az oldal
2013. márc. 9. 09:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Sok minden elhagyható belőle, a dobozolás pedig teljesen egyéni. Teljesen és tökéletesen működőképes akkor is, ha csak az erősítőt csinálod meg. Külső töltővel is lehet tölteni akkor. Bár talán jobb az, ha az is be van építve, nem túl bonyolult.
2013. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze egyenlőre gondolkozom, hogy csináljak vagy túrjak dobozt ecserin :D De amúgy igen
2013. márc. 9. 13:56
 7/13 A kérdező kommentje:
Riasztó aksit hálózatról mennyire tudnék tölteni? mer akkor fabrikálni kéne hozzá töltőt
2013. márc. 9. 14:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát töltő mindenképp kell hozzá, de a töltő kapcsolása is ott van a linkelt oldalon, az kiváló lesz hozzá.
2013. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vagy veszel egyet a Tescoban 4k-ért. Amúgy az első vagyok, én is csináltam "boombox"-ot. Csak én nem hordozhatót. Az alapja egy Terta 425-ös doboza volt, több darab is van belőle. Mivel a "lelke" (elektronikája) menthetetlen volt, ezért azt elajándékoztam alkatrésznek. Gyönyörűen fel lett újítva a doboza, aztán jöhetett az új elektronika. Az eredeti alaplapot megtartottam, arra lett szerelve a mini erősítő, a 32 Ah-s zselés motorakksi (12V-os Varta) és egy egyedi töltőkapcsolás, ami automatikusan tölti az akkut, ha hálózatra van kapcsolva a táp, közben pedig működteti a boomboxot is. Az elöl lévő potikat kicseréltem ALPS típusúakra, és az erősítő potijaihoz forrasztottam. Az eredeti tekerőgombok természetesen visszakerültek. 2 db SAL hangszóró került az eredetiek helyére. A skálavilágítás működik, szóval senki nem mondja meg, hogy egyeltalán van-e benne valami változás. Persze a jack és RCA aljzat azért már arulkodó a hátulján.:) Tudom, tökéletesen értelmetlen írás volt, csak elmeséltem, hogy milyen könnyű is egy ilyet építeni. Ja és gyönyörűen szól az alkotás! Amúgy készül a következő Terta, ami egy törött házú SONY iPod dokkoló elektronikáját rejti majd magában. A tetején természetesen ott lesz a dokkcsatlakozó!
2013. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt értelmetlen sőt, amúgy nagyon köszi az ötleteket most már csak azon filózom, hogy milyen hangszórót vegyek de elég jó lesz reményeim szerint de igen am tecsóban nem veszek semmit nem nem meg ezzel magamat akarom tesztelni azzal, hogy építek egyet. De nagyon jól nézhet ki terta dobozában potival meg úgy vagyok, hogy nem biztos, hogy teszek bele inkább használom az erősítőjét bár ha az elhasználódik az nem lenne jó de még gondolkozom rajta 12V 9Ah-ás aksival, hogy szólna ez [link]
2013. márc. 10. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!