Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri befektetni egy telekonv...

Megéri befektetni egy telekonverterbe?

Figyelt kérdés
Ezzel tényleg lehet csalni, hogy egy 200- as tele akár 450-600 mm-es objektívnek megfelelővé válik?

#objektív #telekonvertel
2013. márc. 13. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szó sincs csalásról. Valóban megnöveli az adott optika fókusztávolságát. Persze ára van. A fényerő ennek arányában lecsökken. És a rajzolat sem lesz olyan, mint egy erre a célra kifejlesztett gyári (400, v 600) optikáé. Bridge kamerákhoz használatos, ahol nincs lehetőség optika cserére.
2013. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát a képminőség nem lesz olyan jó, de azért távolabbra tudnék vele zoomolni?
2013. márc. 13. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Így igaz. Nappal, erős fényben, állvánnyal egész jó lehet. De ne várj tűéles képet.
2013. márc. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen objektívre. Canonból kiindulva csak a 2.8-as telékre érdemes extendert tenni mivel a Canon vázak F8 alatti munkarekesz esetén képtelenek az automatikus élességállításra, a rajzolatukat pedig rendesen hazavágja. Amire nyugodt szívvel rá mernék tenni egy kétszerzőt (nagyobb telekonverterről még nem hallottam, így a gyújtótávolságot azt hiszem kétszerezni lehet) az a 70-200 2.8 IS II de az egy kicsit más kategória szerintem mint amire Te gondolsz (és egyébként drágább mint egy 400/5.6 L ).
2013. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nikonom van, mégpedig D5100.

Apámnak van egy 70-200-as Sigma teleobija, amit néha napján elkérek Tőle. Már kuporgatok egy telére, és most találkoztam egy cikkben, hogy ezzel a szerkezettel meszebbre lehet zoomolni, és megtetszett a dolog :)

2013. márc. 14. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!