Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Segítség! Ha bekapcsolom a...

Segítség! Ha bekapcsolom a gépem egy pár óra vagy perc után újraindítja magát vírus-ra gyanakodtam de nincs a gépen általában játékoknál indítja újra magát de ha csak netezek akkor is mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

#újraindítja
2013. márc. 27. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább utal hardver instabilitásra. Tápegység, RAM talán. Live oprendszerrel próbáld ki, hogy akkor is csinálja-e az újraindulásokat! Ha igen, akkor tuti a hardveres probléma.
2013. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nagyon hardveres problémára gyanakszom, én is jártam már hasonlóan, csak nekem játékoknál csinálta ezt. Én sokáig nem jöttem rá mi baja, ismerőseim is csak tippeltek, meg próbáltuk másik rammal, videokártyával, igaz hogy ezekre nem kellett költenem, de akkor is dűhítő volt ez az egész.

Közbe folyamatosan tettük újra az oprendszert, volt hogy akkor is csinálta telepítés közepén. Akkor jött elő az a gyanú hogy gynge a hűtése, vettem új tápegységet, meg plusz ventilátort oldalra, hogy nyomja a levegőt, de az sem volt a megoldás kulcsa. Végül odáig jutottam vele hogy már be sem kapcsolt a gép, és elvittem szervizbe. Ott 1 hétig volt bent, mert már ők sem tudták hogy mi a baja, mire az egyik új munkatársuk mondta hogy 1000 oka lehet és az sem kizárt hogy a fél gépet ki kell dobni a francba. Végül nem kellett szerencsére, mert rögtön rájött mi a baja, külön teszteltek le minden egyes részét a gépemnek beleértve a Hdd-t is és az bukott meg a teszten. Kiderült hogy szektor hibás volt, pont a közepén, és mivel a legtöbb dolog főleg a játékok nagyobb programok ott voltak így ez okozta a folyamatos újraindulását, és akkor már olyan állapotban volt a hdd, mert ugye melegedett is hogy az egész tönkrement, és csak egy külön mobil rackben tudták elindítani hogy egy programmal tesztet futtassanak vele, hát nem kellett sokáig várni mert hamar kiderült hogy tele van szektor hibával, és nagyon már nem lehetett menteni sem a menthetőt, szinte minden nem ki írt adatom odaveszett. És ez mellett az alaplapba is tönkrevágta az egyik SATA csatlakozót, így csak a normál ATA-s vinyót lehetett rákötni.

De utána sem élt sokáig a gép, igaz hogy megszűnte a hibák de rá 2-3 hónappal később az egész alap lap elszállt, és akkor már repült a kukába.

Szóval én erre gyanakszom ami nekem is volt, de tényleg 1000 hibája lehet, célszerű egy szakemberrel átnézetni az egészet, mert így házilag ha meg is találod a hibát és ki is cseréled lehet hogy nem szünteted meg teljesen, mert máshol is lehet. Ha a táp halt meg, akkor lehet az egész gép annyi mert olyankor hajlamos arra hogy túlfeszültséget küldd mindenhová, és akkor akár az egész is leéghet a francba.

2013. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!