Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LED Televíziót szeretnénk...

LED Televíziót szeretnénk vásárolni, de azt írják sok helyen, hogy nem érdemes EDGE LED tv-t venni, inkább teljes háttérvilágításút, de nem találunk ilyen tv-ket, egyértelműen nem eldönthető, hogy melyek ezek?

Figyelt kérdés

Például kinéztük ezt, de sok helyen azt írják, hogy ez is csak edge, pedig samsungnál elvileg az EH a teljes háttévilágításút jelenti:

[link]


Illetve itt egy videó, hogy miért döntöttünk FULL LED mellett: http://www.youtube.com/watch?v=lOYYE3BkzIc



2013. ápr. 1. 17:08
 1/5 Osynho ***** válasza:

Jó kis marketing bullshit. :D


Egyébként filmezésre, nem túl világos szobába plazmát érdemes venni.

2013. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:

én 1éve vettem egy LG 94cm -es edge elrendezésű full hd led tv-ét és nagyon is jó a képe.

megnéztem a videót amit linkeltél és totál baromság.

a monitorom egy full led elrendezésű 24colos full hd monitor és a tv legalább olyan szépek a színek mint a monitoromon.

szóval én csak azt tudom mondani a videóra hogy erősen el van túlozva,a színek nem fakók mint a videóban és a kontraszt is nagyon brutál.

havernak plazmája van szintén LG és színekben ha csak nem rakod egymás mellé a két készüléket akkor semmi különbséget nem veszel észre valamint sok múlik a beállításon és a lejátszón is hogy milyen programmal nézed a filmeket.

2013. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Osynho ***** válasza:

"monitorom egy full led elrendezésű 24colos full hd monitor és a tv legalább olyan szépek a színek mint a monitoromon."


A monitorod gondolom TN paneles, így a tv-nek biztos szebb képe van. :)

2013. ápr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Este még megtaláltam ezt a cikket:

[link]


Illetve egy külföldi oldalon azt olvastam, hogy a Samsung EH-s televíziói direct-lit technológiával készülnek, ami azt takarja, hogy mindenhol vannak ledek ugyan, de jóval kevesebb, mint a fullarray-lites tvknél. (nem próbáltam, de gondolom, amíg nem teszem egymás mellé, csak nem érzékelem a különbséget annyira)


A másik, hogy kihagyták a local dimmingot. Local dimming-ról azt olvastam, hogy egyesével vezérli a ledeket és ki-be tudja kapcsolni őket akár helyenként is, így teljes feketét tud elérni. Ezzel kapcsolatban tapasztalatotok van esetleg? Sokat számít?

2013. ápr. 2. 10:02
 5/5 dirtboy ***** válasza:

Osynho


igen

erről a monitorról van szó,ilyen van nekem

[link]

2013. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!