Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő és hangfal közti...

Erősítő és hangfal közti impedancia (vagy ellenállás), és teljesítménykülönbség? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ha van egy pl. 50 wattos, 8 ohmos erősítőm, akkor egy olyan hangszóró kéne nekem, ami:

- 8 ohm, vagy annál kisebb ellenállású (különben a végfokozat tönkremegy),

- legalább 25%-kal nagyobb teljesítményű az erősítőnél, ebben a példában legalább 62,5 wattos a hangszóró (különben a hangszóró megy tönkre).


Jól gondolom?



2013. ápr. 13. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy 50W-os erősítőd, amely 8ohmos terhelésnél adja le az 50W-ot, akkor ha kisebb impedanciájú hangdobozt kapcsolsz rá azt jelenti, h nagyobb áramot akarsz kiszedni az erősítőből és az nem fogja bírni leadni. Tervezéstől függ, h ilyenkor mi a végeredmény. Áramkorlátozós végfoknál randa, torz hangot fogsz hallani a nagyobb hangerőknél. Ha nincs áramkorlátozás, akár haza is vághatod a végtranyókat még azok meghajtóit is.

Ha egy hangfalat a lineáris tartományon belül akarsz használni (ez azzal jár együtt, h alacsony értéken tartod a hangfal torzításait), akkor érdemes 1.5-2x nagyobb terhelhetőségűt ráakasztani az erősítőre, mint amekkorát az le tud adni.

Jelen esetben 50W-hoz 75-100W-os hangfalakat tennék.

2013. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Osynho ***** válasza:
54%

8ohm, vagy annál nagyobb ellenállásút kell rátenni.


Nem kell feltétlenül nagyobb terhelhetőségű hangfal, mint amekkora az erősítő (egy hangfalnak nincs teljesítménye), csak oda kell figyelni, nehogy túlterheld.

2013. ápr. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jujjjj.... Ezt jól elírtam..

Igen, azt akartam írni, hogy 8 Ohm, vagy annál NAGYOBB.

Köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 14. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
raktam már 8ohm-osra 2ohmost is,csak nem tekertem fel kopp-ra a hengerőt,máskülönben pukkk.Egy erősítőnek sem jó ha koppon hallgatod,legyen az pl 100as erősítő 500as hangfallal,,vagy 500as erősítő 500as hangfalal.A lényeg a tartalékban van!!Nekem egy egyszobás lakásban van 4db 40cm-es mély 4*250watt 4ohmos de 2ohm-ra kötve párban,egy 2*300as 4ohmos erősítő viszi.És azért nem száll el semmi se mert egyszerüen nem tudom,meg nem is akarom fél hangerőnél tovább tekerni a hangot,,mert már zavaróan sok lenne,nincs értelme pár perc miatt csendháborítási ügyekre járni.Ha valamelyik szomszéddal versenyezni akarok arra jó.A lényeg hogy van tartalék,és úgy szól hogy kis hangerőn is hallani még a legmélyebb morgást,dübörgést,stb-t...Inkább egy nagy rendszer kis hangerőn sok tartalékkal,mint egy kisebb rendszer koppon felnyomva széttorzítva...
2013. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.
2013. ápr. 14. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!