Mi történt a linuxal?

Figyelt kérdés
A napokban vettem egy DELL INSPIRON 5520 típusú laptopot. Linux Ubuntu Op. rendszer volt rajta. Beállítottam jelszót, de ma megakartam változtatni azt mivel túl hosszúnak találtam egy idő után...rámentem a felhasználói fiókokra ott a jelszóra, de nem engedte annak megváltoztatását. Rákattintottam a "Feloldás" gombra, megadtam a jelszavamat, majd beállítottam arra, hogy nincs jelszó, és bekapcsoltam az automatikus bejelentkezést is. újraindítottam a gépet... be is lépett automatikusan, de telepítéseknél még mindig kér jelszót, de nem fogadja el az eddigi jelszót, se azt, amire megpróbáltam megváltoztatni. így semmit nem bírok telepíteni:( kérlek segítsetek!

2013. ápr. 14. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez azért van, mert egy hulladékot használsz.

Nyiss egy terminalt (ha más nem, akkor alt+f2, futtatás, beírod: xterm).

Terminalba:


sudo passwd


Itt megadod a jelszavad, utána még kétszer azt, amit akarsz jelszónak.

2013. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
telepítéseknél fogja is kérni ez nem gennydóz. oda a root jelszót kell beírni amit telepítésnél adtál meg.
2013. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Ezért kell root -ként használni a rendszert.
2013. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
79%

#3


Dehogy kell. Max a debil genydózon szocializálódott barmok használják úgy.

2013. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Dehogy kell. Max a debil genydózon szocializálódott barmok használják úgy."


Válaszodból ítélve te nem lehetsz debil. Kérlek fejtsd már ki fájó részletességgel, hogy miért is nem szabad root -ként használni a rendszert?


(Jelzem, semmi értelme nem lesz, mert 5 éve használom úgy és csak annyi a különbség, hogy nem kopott szét a billentyűzet a százezerszer beírogatott jelszavaimtól, amit mindenki, mindig látott, aki körülöttem volt, de hadd röhögjek már egy jót rajtad, te emelkedett linuxos).

2013. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ezzel sem működik, mivel nem fogadja el a eddigi jelszót. Most voltaképpen nincs is rajta jelszó mivel levettem, de még mindig kéri...de nem fogadja el
2013. ápr. 16. 19:21
 7/12 anonim ***** válasza:
úgy próbáltad terminálba hogy a jelszó helyet csak egy entert nyomsz?
2013. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valamelyik jelszót el kellene fogadnia.
2013. ápr. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt egyszer a húgom is eljátszotta a gépén. Nem találtam rá megoldást, újra kellett húzni a rendszert.

Ubuntu pedig nagyon jó oprendszer, rootként pedig tényleg csak a nem hozzáértők használják, mert így pont a lényege veszik el...

2013. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elvileg recovery módban lehet root shellt kérni, és ott működnie kell a passwd parancsnak, de itt is felmerül a kérdés, hogy minek kínlódni ilyen szerencsétlenkedéssel.


"Ubuntu pedig nagyon jó oprendszer, rootként pedig tényleg csak a nem hozzáértők használják, mert így pont a lényege veszik el..."


Értesz hozzá...

2013. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!